Temmuz Kupası: Perfect Power, Birinci Grup şarjına devam edecek gibi görünüyor | Yarış HaberleriTemmuz Kupası: Perfect Power, Birinci Grup şarjına devam edecek gibi görünüyor | Yarış Haberleri

Richard Fahey’in Kusursuz Gücü, Cumartesi günü Newmarket’te düzenlenen Darley July Cup’ta ilk kez yaşlılarla karşı karşıya geliyor.

İki yaşında Norfolk Stakes, Prix Morny ve Middle Park Stakes’i alan Musley Bank ekibi, 2022 baharında Ardad’ın oğlunu 2000 Gine’ye yöneltti. Yazın ilk Classic’inde bir eğim daha da arttı. Perfect Power, sezonun ilk gezisinde Newbury’de Gringham Stakes’i aldıktan sonra hüsnükuruntudan ziyade.

Bununla birlikte, Rowley Mile’daki sekiz kürklü yolculuğu göremedi ve bu sorunsuz seyahat eden tay için sprint’e geri dönmek bariz bir seçenek gibi görünüyordu. Royal Ascot ve Perfect Power’da arka arkaya zaferler elde ederken, altı furlong’a geri dönüş, kehanet için çalıştı ve şimdi kendisini önde gelen sprinterlerden biri olarak pekiştirme fırsatına sahip.

Fahey, “Adamımızdan çok memnunuz. Çok formda ve yarışı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

“O çok, çok güvenilir. Zemini beğenecek ve onunla birlikte dördüncü Grup Bir’i arıyoruz.

“Normalde kanatta berabere olur, bu yüzden bize ilk kez düzgün bir beraberlik verdiler. Bence Ascot’ta bir beraberlik çekildi ve eminim Middle Park’ta bir beraberlik çekildi, yani en azından biz berabere kaldık.” Şimdi onların arasına çekildik. Ondan memnunuz ve onu takas etmeyiz.”

Commonwealth Kupası’nda bir buçuk uzunluktaki Perfect Power, Hugo Palmer’ın Flaming Rib’iydi ve gümüş madalya alırken Ascot koşusu, Manor House Ahırları işleyicisini ve bağlantılarını üçünü tamamlamak için 36.000 £ artırmaya ikna etmek için yeterliydi. -yaşında bu altı kürklü etkinlik için.

Palmer, “Büyük bir yarış yapmayacağını düşünmek için hiçbir nedenimiz yok, açıkçası beşinci favori ve pazardaki önündeki dört atın orada olmak için nedenleri var.

“Perfect Power’da fatihimizi ve Platinum Jubilee’de ilk üç sırayı dolduran atları da yenmemiz gerekiyor. Sadece atımız için endişelenebiliriz ve onu yönetmeyi dört gözle bekliyorum.

“Commonwealth Cup’ın başlangıcında, insanlar üç yaşındaki sprinterlerin büyüklerine karşı gerçekten nasıl mücadele ettiğini anlatırdı.

“(Ama) Yıllar önce Sakhee’s Secret ile yarışı (Temmuz Kupası) kazandığımızda Hughie Morrison’ın asistanıydım, üç yaşındakiler yarışta iyi bir rekora sahipler ve eminim ki bu sadece üç yıllık sprint programı nedeniyle daha iyi; Pavilion, Sandy Lane ve Commonwealth Cup.

“Gerçekten üç yaşındaki sprint yeteneğini besliyor ve üç yaşındaki trendin ilerlemeye devam etmesini bekliyorum, favori de üç yaşındaki bir çocuk.”

Commonwealth Kupası’ndan yaşlı atlara meydan okumak için adım atan diğerleri arasında, Ascot Grup Bir’de dördüncüyken gözden düşmeyen ve Ballydoyle’un efendisine yarıştaki altıncı zaferini vermeyi teklif eden Aidan O’Brien’ın Cadamosto’su var. Kraliyet toplantısında hayal kırıklığına uğrayan Jet’in sicilinde çok sayıda üst sınıf performans var ve geri dönebilir.

Avustralya bayrağını dalgalandıran Platinum Jubilee üçüncü Artorius ve Agnes World’ün 2000’deki zaferinin ardından Japonya’ya ikinci bir galibiyet vermek isteyen Kral Hermes tarafından sağlanan yarışa uluslararası bir tat katıyor.

Kral Hermes, büyük sahnede başarıya yabancı olmayan ‘şapkalı adam’ Yoshito Yahagi tarafından eğitilir. Dedi ki: “At için ideal mesafe için fikrim yedi furlong, ancak eğiminiz olduğuna göre, belki altı furlong at için iyi olabilir.

“Dubai’den sonra belki Nisan’da Temmuz Kupası’nı hedef olarak belirledik.

“Çok iyi bir sprinter olduğu için onu Agnes World ile karşılaştırmak gerçekten zor. Bu at genç ve deneyimsiz, bu yüzden Temmuz Kupası gününde neler olacağını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Artorius, geçen ay Berkshire sahasında bronz madalya kazandığında öne geçmeyi başaramadı ve burada altın madalya kazanacaksa, ilk iki adımı dolduran Godolphin çifti Naval Crown ve Creative Force ile formu tersine çevirmek zorunda kalacak. podyumda sırasıyla o vesileyle.

Charlie Appleby’nin ikilisi bir kez daha bahislerin başındaki yerlerine değerken, Ascot’un son gün yeniden karşı çıkma özelliğinden diğerleri arasında Happy Romance (yedinci), Alkolsüz (dokuzuncu), Double Or Bubble (11’inci) ve Emaraaty Ana ( 15).

Alkolsüz, Cheveley Park Stakes’i iki yaşında kazandığından beri ilk kez koşuyordu ve Andrew Balding, bu ayın sonlarında Sussex Stakes tacını savunmaya çalışmadan önce bir kez daha zar atmak istiyor.

“Onun daha iyi bir at olduğu bir sır değil, ama şu anda gerçekten iyi ve bunu Sussex Stakes ve diğerleri için Goodwood’a geri dönmek için bir basamak olarak kullanmak istiyoruz” dedi. O çok formda, bu yüzden umarım iyi koşar.”

İrlandalı akıncı Romantic Proposal ve Michael Dods’un Blackrod’u 14 kişilik kadroyu tamamlıyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12648324/july-cup-perfect-power-looks-to-continue-group-one-charge

SMM Panel PDF Kitap indir