Temmuz Kupası: Hugo Palmer, Grup Bir seviyesinde Flaming Rib ile Newmarket zaferini tatmayı umuyor | Yarış Haberleri


Hugo Palmer’ın Flaming Rib’i, Cumartesi günü Newmarket’teki Birinci Grup Darley July Cup’ta yer aldığında, 36.000 £’luk maliyetli ek giriş ücretini telafi etmek için teklif verecek.

Üç yaşındaki çocuk, Manor House Stables’daki lisansı devraldığında ve arkasında antrenörün Mayıs ayında King’s Lynn’den yüksek kaliteli bir Chester sprint yapması için hayal kırıklığı yaratan bir Greenham Stakes koşusu bıraktığında Palmer tarafından devralındı.

Sandy Lane için Grup seviyesine geri adım atmak, El Caballo’nun arkasında dar bir saniye ile sonuçlandı ve ardından Royal Ascot’un Commonwealth Kupası’nda Richard Fahey’in Perfect Power’ı tarafından dövülen tay ikinci oldu.

Flaming Rib ve Ben Curtis Chester'da kazandı
Resim:
Flaming Rib ve Ben Curtis Chester’da kazandı

Sonuncusu, eski futbolcu ve Manor House sahibi Michael Owen’ın da dahil olduğu bağlantıları, Pazartesi günkü onay aşamasında Temmuz Kupası için gerekli olan 36.000 sterlini üretmeye ikna etti.

Karar pahalı olmasına rağmen, Palmer beklemenin ve bir girişin haklı olup olmadığını görmenin daha iyi olduğunu düşünüyor.

“Royal Ascot’ta harika bir koşuydu, bu girişler çıktığında Chester’da bizim için bir kondisyon yarışını kazanmıştı.”

“Otuz altı bin bu hafta pahalı bir giriş oldu, ancak ilk aşamada olanlar yedi ödedi (yarış Mayıs’ta kapandığında girilen atları koşmak toplam 7.500 sterline mal oluyor), bu yüzden oldukça pahalı. neyse giriş.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Michael Owen, Hugo Palmer’ı yeni şirket içi eğitmeni olarak işe aldıktan sonra Manor House Ahırları operasyonunun ülkedeki en başarılı tersanelerden biri olmasını istiyor.

“Oraya girerken otuz altı bin, 8-1’lik bir dürtme, Sandy Lane’de doldurulup Ascot’ta yarış yapmasaydı, muhtemelen yediden daha iyidir. Parayı boşa harcamış olurduk ama belli ki işler değişti. O zamandan beri çok fazla.”

Palmer, körfezin Ascot performansından memnundu ve sezon boyunca fiziksel olarak nasıl ilerlediğinden de aynı derecede memnun: “Sandy Lane’de harika bir yarış çıkardı ve Commonwealth Cup’ta daha da iyi bir yarış çıkardı. İyileşiyor gibi görünüyor. , geçen Cuma yaptığı iş çok memnun ediciydi ve gittikçe daha da güçleniyor ve daha erkeksi görünüyor.

“Onunla ilk tanıştığımda oldukça hafif, dar, kadınsı bir attı ve şimdi ona asla böyle diyemezsiniz. Fiziksel olarak gerçekten çok iyi durumda ve bunu pistte görüyoruz.”

Flaming Rib’in Chester zaferinden elde edilen form, King’s Lynn’in Temple Stakes’i indirmeye devam etmesi ve Palmer’ın Newmarket’in Temmuz Kursu’ndaki pistin koşucunun güçlü yanlarını oynayacağından umutlu olmasıyla olumlu bir şekilde ortaya çıktı.

Mükemmel Güç
Resim:
Mükemmel Güç

“Beş yarışın galibi (furlong) ve Grup Bir ve Grup İki bu yıl altının üzerinde yer aldı. Beş furlongda (King’s Lynn) yendiği at, Listelenen cezasını verdi, devam etti ve bir sonraki başlangıcında Tapınağı kazandı. “dedi.

“Avustralyalıların ve Japonların bize söylediklerine rağmen, niteliklere sahip olduğunu düşünüyorum, Newmarket Ascot’tan çok daha keskin bir pist.

“Ascot’ta pistte yürüyen herkes bilecektir, altı metrelik noktaya iniyorsunuz ve bir dağın eteğinde tribüne bakıyorsunuz.

“Oysa Temmuz Kursu’nun altı uzun noktasına giderseniz, son bir buçuk metreyi tırmanmadan önce tüm yolu yokuş aşağı koşarsınız.

“Bu çok daha keskin bir parkur, önde gelen yarışçıları tercih eden bir parkur. Flaming Rib’in koşması gerekmiyor ama aynı zamanda bir bekleme atı değil, kalbini koluna takmayı ve yarışmayı seven bir at.” başlangıç ​​aşaması.

“Dövüldüğünde uzanmayı sevmeyen bir at. Flotus Ascot’ta hızla yanından geçtiğinde, savaştı ve onu dövdü, ancak mükemmel Kusursuz Güç’ün bir şekilde sağında olduğunu bulmak için.”

‘Owen, yarışların ihtiyacı olan şey’

Flaming Rib’e, Palmer sporuna katılımının son derece faydalı olduğunu düşündüğü ortak sahibi Owen’ın lacivert ve gri ipeklerini giyecek olan Ben Curtis eşlik edecek.

Owen, “Atın bir bacağına sahip, kendi renklerinde koşması çok hoş çünkü bunlar sabit renkler.” dedi.

“Michael, yarışçıların ihtiyacı olan şey, sahiplerin coşkusuna ihtiyacı var. Gerçek coşkulu ve birinci sınıf atlara sahip İngiliz sahiplere sahip olmak çok heyecan verici.

“Britanya yarışlarının Orta Doğu’nun ve daha uzak bölgelerin himayesi için son derece minnettar olmasına rağmen, bazen yarışların İngilizlerin dahil olması için biraz hayali görünmesine neden oluyor.

“Sağlıklı, gelişen bir endüstride bu ülkenin yerlilerine ait çok sayıda at olacaktır. Geçen gün ona ek ücretin 36.000 sterlin olduğunu söylediğimde Michael şaka yapıyordu, ‘Tanrım, sadece 35.000 sterline mal oldu’ dedi. !’.

“Nispeten ucuz atların büyük cumartesi günlerinde yüksek seviyede iz bırakabileceğinin kanıtı.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12647009/hugo-palmer-hoping-to-taste-july-cup-glory-with-flaming-rib-at-newmarket

SMM Panel PDF Kitap indir