“Tehlike muhtemelen çok benzer olmamızdı”


İngiltere Test koçu Brendon McCullum, takım yapısında kaptan Ben Stokes ile olan ortaklığı hakkında konuştu.

İkili, birlikte ilk görevlerinde Yeni Zelanda’ya karşı bir Test serisi zaferi ile sağ ayağa kalktı.

Kaptanlığı sırasında agresif bir yaklaşımla tanınan eski Yeni Zelanda kaptanı, görünüşe göre aynı zihniyeti İngiltere Testi tarafına da getirdi. Düşünce süreci, şimdiye kadar serideki İngiltere’nin coşkulu koşu kovalamacalarına yansıdı.

Ben Stokes, yaklaşımları açısından koçla aynı hizaya gelirken, ikili İngiltere’nin oyunun en uzun formatındaki durumunu geri kazanmayı hedefliyor. McCullum, yeni atanan kaptanın ve özlemlerinin iyi bir şekilde örtüştüğüne inandığını söyledi. SENZ Radyo:

“Bence Stokesy’nin kariyerinde ve bir lider olarak özlemlerinde ve ekibinin gitmesi gerektiğini gördüğü yerde, hem onun kişiliğine hem de benimkine çok uygun.”

McCullum ekledi:

“Tehlike muhtemelen çok benzer olmamızdı. Ama bence ikimizin de ihtiyacımız olan alanlarda verdiğimiz ve aldığımız yönleri geliştirmeye çalışmak ve geliştirmek için böyle bir motivasyonumuz var ve kendimizi çevrelediğimizden emin olmaya çalışıyoruz.” hem sahada hem de grup içindeki liderlerle ve aynı zamanda bizim kadar güçlü olamayabileceğimiz bazı boşlukları doldurabilecek destek personeliyle.”

İngiltere şu anda Black Caps’e karşı devam eden seride tartışmasız 2-0 önde. Three Lions, 1 Temmuz’da Birmingham, Edgbaston’da başlayarak bu görevden sonra Hindistan’a karşı bir Test oynayacak.

“Gerçekten kaptanın duygularını yansıtıyordum” – Brendon McCullum ikinci testte takım konuşmasında

Trent Bridge’deki ikinci Testin son gününde İngiltere’ye neredeyse herkülvari bir görev verildi. Ben Stokes liderliğindeki taraf, 74’te dördüncü vuruşta kovalamak için 299 koşuyla kaldı. Erken küçük kapıların düşmesine rağmen, İngiltere asla geri adım atmadı. Jonny Bairstow’un şaşırtıcı vuruşlarıyla liderliğindeki ev sahibi, hedefi 50’den fazla atışta başarılı bir şekilde kovaladı.

McCullum, 160 koşunun hala gerekli olduğu son seanstan önce soyunma odasında aktarılan mesaja atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Soyunma odasında kutsal olduğu için söylediklerimize çok fazla girmek istemiyorum. Ama gerçekten kaptanın duygularını yansıtıyordum, mesajı inanılmaz derecede güçlü ve basitti, mesajı kaldırmaya çalışıyordu. başarısızlık korkusu.”

İngiltere, Dünya Test Şampiyonası (WTC) finalinde bir noktadan uzak olmasına rağmen, Yeni Zelanda’ya karşı temiz bir galibiyet hedefliyor. Takımın daha sonra kendi sezonlarında Hindistan ve Güney Afrika’ya ev sahipliği yapması planlanıyor.


Kriket dışındaki sporlarla ilgileniyor musunuz? Daha fazla ayrıntı bulun burada
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/the-danger-probably-similar-england-test-coach-brendon-mccullum-working-ben-stokes?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel