TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, yeni dönem için iddialı:

Türkiye Basketbol Federasyonunda (TBF) başkanlığa her tarafta seçilen Hidayet Türkoğlu, yeni dönemde yapacakları çalışmalarla Türk basketbolunu daha iyi yerlere getireceklerini söyledi.

Hidayet Türkoğlu, yaptığı açıklamada, kendisinin yanı sıra Harun Erdenay ve Erman Kunter’in namzet olduğu TBF’nin olağan seçimli genel kurulunun demokratik bir ortamda geçtiğini dile getirdi.

Üç adayın da Türk basketboluna hizmet vermek için yola çıktığını anlatan Türkoğlu, “Seçimin lehimize sonuçlanması bizi fazla mutlu etti. Camiamızla konuştuğumuzda bu sürecin iki dönemi kapsaması gerektiğini dile getiriyorduk. Bize yeniden güvenmeleri, bizi fazla mutlu etti. Ne kadar teşekkür etsek eksik. Kulüplerimizle iyi iletişimi olan bir federasyonuz. Onların karşısına arkadaş canlısı duygularla, yaptıklarımız ve yapacaklarımızla çıktığımız için bize oy vermeleri bizi çok onore etti. Buradan bir kez daha bütün camiamıza teşekkür etmek istiyoruz. Çalışmaya kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Beraber güzel işler yaptık. Önümüzdeki üç yıl de basketbolu daha iyi yerlere getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Hidayet Türkoğlu, tercih sürecinin heyecanlı geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Genel kurul fazla şükür hoş geçti. Bu anlamda tüm tarafları kutlamak gerekiyor. Herkes gayet olgun bir şekilde bu süreci yürüttü. Seçim süreci hepimiz için heyecanlıydı. Bu süreçte delegelerimize, kulüplerimize arkadaşça duygularımızla yaklaştık. Onlara tekrar tekrar doğru davrandık. Onlar da bu samimiyet ve dürüstlüğümüzü zaten görüyordu. Benzer ciddiyetle devam edeceğimizi düşündükleri için bizi bitmiş bu koltuğa değer gördüler. Onlara her yerde teşekkür ediyorum. Bu süreçte çok insana dokunma fırsatı bulabildik. Basketbolun dışında, Türk sporunda gelişmesi gereken noktalar da bize iletildi. İnanıyorum ki önümüzdeki günlerde Bakanımızla oturup, bu süreçleri kendileriyle paylaşacağız. Bundan sonradan da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz, Türk basketbolunu daha iyi yerlere getireceğiz.”

Yorum yapın