TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu: Gerçekten güzel işler yaptığımızı düşünüyoruz

Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) Perşembe günü yapılacak herzamanki genel kurulunda başkanlığa tekrar adaylığını koyan Hidayet Türkoğlu, ödev sürelerinde televizyonda maç yayını sayısı, sponsor ve sponsorluk gelirlerinin arttığını söyledi.

Türkoğlu, yaptığı açıklamada, genel kurulda ikinci dönem adaylığı için, “her zaman yaptıklarımızla ve yapacaklarımızla kulüplerimizin, delegelerimizin, kamuoyunun huzuruna çıkmaya çalışıyoruz. Aslında hoş işler yaptığımızı düşünüyoruz. Son süreçte görüyoruz ancak karşı taraf arkadaşlar olayları öbür yerlere çekmeye çalışıyorlar. Bu bizi gerçekte fazla üzüyor.” diye konuştu.

Genel kurulda herkese başarı dileyen Türkoğlu, “Takdir kulüplerimizin, camiamızın olacaktır. Yaptıklarımız ve yapacaklarımız mutlaka oysa değerlendirilecektir. O yüzden herkese başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Hayata geçirdikleri projelerin önemini anlatan ve TBF Yüksekokul’nin bambaşka bir gelecek projesi olduğunu vurgulayan Türkoğlu, şöyle konuştu: “Kurduğumuz akademiyle, keza eğitim keza de istihdam anlamında çok değerli arkadaşlara fırsatlar ve imkanlar sunduğumuzu düşünüyoruz. Pandemi sürecinde, tüm dünyanın, Avrupa’nın ne yapacağını bilemediği süreçlerde, her şeyin çevrim içi yapıldığı süreçte TBF Yüksekokul bizim açımızdan çok önemli oldu. Çünkü eğitimlerimizi hiç hemencecik devam ettirdik. Bu dek kısa sürede insanların ilgi ve alakası, çevrim içi yapılan başvurular bizi fazla mutlu etti. İçerisinde yaklaşık 20 bin dakika içeriği ve dersi mevcut. Şimdiye değin 6 bin 43 antrenörümüz, bin 533 hakemimiz, 620 yöneticimiz bu akademiden sertifika almış durumda.”

“TELEVİZYON YAYIN GELİRLERİNDE YÜZDE 200’E YAKIN BİR ARTIŞ SAĞLANDI”

Yorum yapın