Tayyip Talha Sanuç, Samet Akaydın ve Onur Bulut Çekya maçı sonrası konuştu!A Milli Takım formasını ilk kez verilen Tayyip Talha Sanuç, Samet Akaydın ve Onur Bulut, Gaziantep’te oynanan ve 2-1’lik galibiyetle biten Çekya maçından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tayyip Talha Sanuç, elde edilen galibiyet nedeniyle mutlu olacağını söyledi. Gösterilen misafirperverlik için Gaziantep halkına teşekkür eden Sanuç, şöyle konuştu:

“Güzel bir destek vardı. Geldiğimiz günden beri bize karşı çok sıcak kanlı gidiyorlar. Bu güzel galibiyeti de onlara armağan ediyorum. Benim için de özel bir maçtı, ilk milli formamdı. maçlara.”

Sanuç, milli formayı ilk kez giymesiyle ilgili bir eylemi, “Çok mutlu ve gururluyum. Hayallerimden birini gerçekleştirdim. diye yanıt verdi.

Samet Akaydın ise kendisinin adına çok anlamlı bir gün olduğunu belirterek, “İlk kez milli takım forması giydim. Bunun için çok zıt. Tabii ki galip geldiğimiz için de çok zıt. Verdikleri destek için Gaziantep halkına çok teşekkür ediyorum. Sahada çok iyi mücadele ettik. çiftlere teşekkür ederim.” dedi.

Diyarbakır’da İskoçya maçından sonra 2. galibiyetin kendilerine moral verdiğini anlatan Akaydin, gördüklerini kaydetti:

“Bu galibiyetler aslında bizim arkadaşlığımızı pekiştiriyor. Hazırlık maçı deyip geçmemek lazım. Bu galibiyetler, elemelerden önce neler geçtiğimizi gösteriyor. Beraberliğimizi pekiştireceğiz, devam etmeye.

Onur Bulut da çok mutlu olduğunu dile getirdi, şöyle devam etti:

“Güzel ortamlardan güzel 2 maç çıkardık. 2 maçta da çok iyi oynadık, çok iyi pres yaptık. Ortam da gerçekten gerçekten çok başarılı. Grup olarak sahada çok iyi işler yaptık. 2 maçta da iyi oynadık, hak ettiğimizi düşünüyorum. Elimizden geliyoruz. Herkes çok iyi mücadele etti.”
Kaynak : https://www.aspor.com.tr/basketbol/2022/11/19/tayyip-talha-sanuc-samet-akaydin-ve-onur-bulut-cekya-maci-sonrasi-konustu

SMM Panel PDF Kitap indir