“Tamamen farklı bir şey yapmayı seçtiler” – Rio Ferdinand, Liverpool’u Steven Gerrard’a ‘sadık’ olmamakla suçluyor


Eski UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonu ve tanınmış uzman Rio Ferdinand, Liverpool’u kulüp efsanesi Steven Gerrard’a vefasızlıkla suçladı.

Gerrard, Reds formasıyla ilk maçına 1998’de çıktı. Anfield’da 17 yıllık bir kariyerin ardından İngiliz, Major League Soccer (MLS) takımı LA Galaxy’ye katılmak için çocukluk kulübünden ayrıldı.

Manchester United ile geçirdiği süre boyunca vatandaşına karşı birçok kez oynayan Ferdinand, Gerrard’ın Liverpool’a tam tersinden daha sadık olduğuna inanıyor. Altı kez Premier Lig kazananı, YouTube’daki “BEŞ” podcast’inde (alıntı yaptığı gibi) söyledi. Liverpool Yankı):

“Onlara sadık kaldı, Chelsea’den duyduğumuz o müstehcen teklifi aldı. Ona kur yaptılar, oyuncular aracılığıyla ellerinden gelen her yolu denediler ve onu elde etmeye ve huzursuz etmeye çalışmadı. Biraz fikir ama aslında sadakat muhtemelen Liverpool’da kalmasını sağladı.”

Ferdinand şöyle devam etti:

“Her ne olduysa, Chelsea ona kur yaptı. Kalmaya karar verdi ve ardından kariyerinin sonuna yaklaşıyor ve kulüp ona yeni bir anlaşma yapmak istemiyor.”

youtube kapağı

Devamında şunları söyledi:

“Akılda tutarak [he’s] Muhtemelen kulübün gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu, futbol kulübündeki ikonik anların bir parçası oldu ve orada kalan genç oyunculara bir kültürden, bir zihniyetten ve bakabilecekleri ve yerel bir delikanlı olarak tanımlayabilecekleri birinden sunacak çok şeyi olurdu, ancak onlar LA Galaxy’ye gitmesine izin ver.”

Ferdinand, Kızılların Gerrard’a karşı bir “sadakat unsuru” göstermesi gerektiğini de sözlerine ekledi:

“Orada bir oyuncu-antrenör olarak kalma ve sahip oldukları sistemde bir koç ya da menajer olarak onu yetiştirme yeteneği vardı, ancak tamamen farklı bir şey yapmayı seçtiler ve LA Galaxy’ye gitmesine izin verdiler.” “

Eski İngiliz defans oyuncusu sözlerini şöyle tamamladı:

“Yani, sadakat hakkında konuştuğunuzda, belki kulübe orada bir sadakat unsuru gösterilmiş olsaydı, gidebilirlerdi, ne var biliyor musunuz, bize gösterdiği sadakat nedeniyle, sonunda ona biraz geri vereceğiz. kariyerinin.”


Steven Gerrard, Liverpool’un tüm zamanların en iyi oyuncularından biridir.

Gerrard, Liverpool formasını giyen en ikonik oyunculardan biri olmaya devam ediyor. Anfield’da geçirdiği 17 yıl boyunca, Reds adına tüm müsabakalarda 709 maça çıktı, 185 gol attı ve 151 asist yaptı.

İngiliz ayrıca UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Süper Kupası (iki kez) dahil olmak üzere birçok büyük kupa kazandı. Gerrard, FA Cup’ı iki kez ve EFL Cup’ı üç kez kaldırdı, ancak bir Premier Lig kazananlar madalyası onu defalarca atlattı.

42 yaşındaki oyuncu, şüphesiz Liverpool’un gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olarak tarihe geçecek.

708 oyun185 gol17 sezon10 kupaBir Steven Gerrard


Sudeshna Banerjee tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-they-chose-something-totally-different-rio-ferdinand-accuses-liverpool-loyal-towards-steven-gerrard?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir