“Takım Kohli’nin 70 veya 100 puan almasını beklemiyor”


Eski Hintli kriket oyuncusu Aakash Chopra, 2022 Asya Kupası’nın yıldız oyuncu Virat Kohli için kılık değiştirmiş bir nimet olabileceğini düşünüyor.

33 yaşındaki oyuncu, geç kalan koşular için mücadele etti ve tüm Batı Hint Adaları turu boyunca dinlendi. Ancak, Asya Kupası için Hindistan kadrosuna geri döndü ve Chopra, eski Hint kaptan üzerinde büyük goller atması için herhangi bir baskı olmayacağını düşünüyor.

Eski açılış, Men in Blue’nun yeni saldıran kriket markasının Kohli’den en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olabileceğine inanıyor. Kadro açıklandıktan sonra Star Sports’a konuşan Aakash Chopra, Kohli’nin bu Hint tarafındaki rolü hakkında şunları söyledi:

“[It] (Kohli) 40 ya da 70 puan alması önemli değil çünkü herkesin oynayacak bir rolü var. Her oyuncuda sinerji vardır; Vurduğu pozisyon ne olursa olsun, deri için cehenneme gidiyorsun. Eğer zihniyet buysa, o zaman Kohli için çok daha kolay olacak.”

Chopra ekledi:

“Mükemmel bir kurulum. Hindistan’ın şu anda oynadığı türden bir kriket, takım Kohli’nin 70 ya da 100 sayı atmasını ya da maçı bitirmesini beklemiyor. Siz sadece gelip kendinizinkini oynayın, bu fazlasıyla yeterli.”


Bir izleyici olarak beklentilerimi düşürdüm: Aakash Chopra

Aakash Chopra ayrıca şu anki Hint T20I felsefesinin bireysel kilometre taşlarına odaklanmaktan çok takımın büyük bir puan almasıyla ilgili olduğunu vurguladı. Para kazanma şansı varsa, vurucuların bunun için gideceğini ve küçük kapılarını umursamadan ekstra riskler alacağını düşünüyor.

Chopra şunları söyledi:

“Takımın zihniyetinin ne olduğunu veya Virat’ın ne hissettiğini bilmiyorum ama ben bir izleyici olarak beklentilerimi düşürdüm. Sebebi ise bu takımda 100 formasıyla oynayacak birini göremiyorum. Rohit Sharma veya KL Rahul olsun, 50’ye vuruyorlarsa, tüm silahları alevler içinde bırakırlar.”

Şu sonuca varmıştır:

“220 mümkünse oraya gitmek istersiniz. 210, 190 veya 180 ile yetinmeyin.”

Hindistan, Asya Kupası 2022 kampanyasına 28 Ağustos’ta ezeli rakipleri Pakistan ile karşılaşacak.


Virat Kohli, 28 Ağustos’ta Pakistan ile karşı karşıya geldiğinde büyük gol atacak mı? Yorumlarda bize bildirin.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-the-team-doesn-t-expect-kohli-score-70-100-aakash-chopra-virat-kohli-s-role-india-asia-cup-2022?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir