“T20 Dünya Kupası için Avustralya’ya gideceklerini bilmiyorlar mıydı?”


Eski Pakistan kaptanı Salman Butt, Chetan Sharma liderliğindeki Hintli seçim komitesinin, koşulları göz önünde bulundurmadan T20 Dünya Kupası 2022 için kötü bir takım seçmenin bedelini ödediğini belirtti. Gerçek bir hızlı atıcının yokluğuna işaret ederek, Mavili Adamların ellerindeki kaynakların yetersizliğinden muzdarip olduğunu belirtti.

18 Kasım Cuma günü BCCI, Adelaide’deki T20 Dünya Kupası 2022 yarı finalinde Hindistan’ın İngiltere’ye 10 kalelik mağlubiyetinden sadece birkaç gün sonra, Sharma liderliğindeki tüm seçim komitesini görevden aldı.

Eski pacer Sharma dışında, seçim komitesi Sunil Joshi (Güney Bölgesi), Harvinder Singh (Merkez Bölge) ve Debashish Mohanty’den (Doğu Bölgesi) oluşuyordu. BCCI, yeni seçiciler için başvuruları davet etti ve bunun için 28 Kasım’a kadar bir son tarih belirledi.

Bazıları seçim komitesinin Team India’nın ICC etkinliği Down Under’daki düşük performansı için bir günah keçisi ilan edildiğini düşünürken, Butt bu gözlemle aynı fikirde değildi. YouTube kanalında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Evet, bazen alt kıta gibi bir kültürde bir şeyleri feda ettiğinizi göstermeniz gerekir. Bazı insanlar kendilerinin (seçicilerin) günah keçisi ilan edildiğini düşünebilir. Ama öyle hissetmiyorum. Avustralya koşulları göz önünde bulundurularak hızlı bowling oyuncuları neden seçilmedi?

“Takımda çok hızlı bir atıcı olmamasının nedeni neydi? T20 Dünya Kupası için Avustralya’ya gideceklerini ve Perth’de bir maç oynayacaklarını bilmiyorlar mıydı?”

Hindistan, Super 12 etabında sadece bir maç kaybetti ve Perth’de yumuşak bir yüzeyde Güney Afrika’ya gitti. Ancak, ikinci yarı finalde Adelaide’de İngilizlere karşı 10 kaleyle dövüldüler.


“Hindistan’ın bowlinginde zehir yoktu” – Men in Blue’nun yarı final mağlubiyeti üzerine Salman Butt

Hindistan Takımının yarı final yarışmasındaki tatsız bowling performansı üzerine düşünen Butt, Men in Blue’nun gerçek hızı kaçırdığını bir kez daha gözlemledi. Detaylandırdı:

“Avustralya’ya gittiğinizde, hızlı bir atıcınız varsa, oradaki tüm zeminlerde etkili olacaktır. Hindistan’ın bowlinginde Adelaide’deki muhalefet için tehdit oluşturabilecek herhangi bir zehir yoktu. Seçiciler bundan sorumlu olmalı.”

Toplam 168 savunma yapan Hindistan, yarı finalde İngiltere’ye karşı tek bir kaleyi bile alamadı ve kovalayan taraf 16 üstte zafere koştu.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Düzenleyen Renin Wilben Albert
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-didn-t-know-going-australia-t20-world-cup-salman-butt-reckons-sacked-indian-selectors-paid-price-poor-thought-process?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir