T20 Dünya Kupası: Çifte dünya şampiyonu olduktan sonra İngiltere oyuncu reytingleri | Kriket Haberleri


Görev tamamlandı.

İngiltere, MCG’de Pakistan’ı yenerek, 2019’da Lord’s’ta çok dramatik bir şekilde kazandıkları 50’den fazla kupayla birlikte ikinci T20 şampiyonluğunu alarak yeniden dünya şampiyonu oldu.

Finalde bir kez daha Ben Stokes kenar çizgisini aşarken, Sam Curran topla muhteşemdi – ama onlar ve takımın geri kalanı bir bütün olarak turnuvayı nasıl değerlendiriyor?

İngiltere'nin kaptanı Jos Buttler, pivot, oyuncular 13 Kasım Pazar, Avustralya'nın Melbourne kentindeki Melbourne Kriket Sahası'nda T20 Dünya Kupası Kriket turnuvasının finalinde Pakistan'ı mağlup ettikten sonra kutlama yaparken kupayı tutuyor. 2022. (AP Fotoğrafı/Asanka Brendon Ratnayake)
Resim:
Jos Buttler kaptan olarak ilk turnuvasında İngiltere’yi parlak bir şekilde yönetti

Jos Buttler – 9
Altı maç, 225 koşu @ 45.00, HS 80no, SR 144.23, iki ellili; dokuz işten çıkarma

İngiltere’nin en büyük beyaz top kaptanı Eoin Morgan’ın yerini almak asla basit olmayacaktı, ancak altı aydan kısa bir süre içinde Buttler kendi tarafını bir dünya şampiyonluğuna götürdü. İrlanda’ya karşı erken yenilgi ve Avustralya’ya karşı yenilgiden sonra, hata payı yoktu ve takımı zekice yönetti. Belki de taktik aklın en net örneği, Pakistan’ı takip edilebilir bir toplamda tutmak için hem saha ayarları hem de bowling rotasyonları açısından planlarını yerine getirdiği için finalde geldi.

Sopa ile Buttler bir fenomen olmaya devam ediyor. Yeni Zelanda ve Hindistan’a karşı müthiş vuruşlar, onun neyle ilgili olduğunu gösterdi – patlayıcı güç, yenilikçilik, cesaret, kusursuz oyun zekası ve baskı altında buz gibi soğuk bir mizaç.

Alex Hales – 8
Altı maç, 212 koşu @ 42.40, HS 86no, SR 147.22, iki ellili

Üç yıldan uzun bir süre sonra uluslararası yaban hayatın içine giren Hales, hatırlanmaya değer olduğunu kanıtlamak için fazlasıyla yaptı. Finali kaçırdı ama açılış İngiltere’nin oraya gitmesini sağlamak için çok önemliydi.

Yeni Zelanda’ya karşı geçen yarım asrı, taçlandıran zaferden önce Sidney’de Sri Lanka’ya karşı 47 maç izledi – şaşırtıcı bir şekilde yenilmemiş 86, yarı finalde Hindistan’ı havaya uçurdu. Sıranın başındaki Buttler için mükemmel bir engel olduğunu ve Jonny Bairstow’un bir süre sakatlandığını kanıtladıktan sonra, Hales’in kenardaki yeri bir süre daha güvende olmalı.

Alex Hales (İlişkili Basın)
Resim:
İngiltere yarı finalde Hindistan’ı yenerken Alex Hales harika bir yenilmezlik 86 kaydetti.

David Malan – 6
Dört maç, 56 tur @ 28.00, HS 35, SR 82.35

Eski dünyanın 1 numaralı T20 vurucusu için kasık yaralanması yarı final ve finalde oynama şansını engellemeden önce sessiz bir turnuvaydı. İngiltere, Pazar günü MCG’de üçte gelmesini çok isterdi – zorlu bir yüzeyde nispeten küçük bir kovalamaca, onun için mükemmel olurdu.

35 yaşında, İngiltere 2024’te bir sonraki T20 Dünya Kupası’na doğru ilerlerken, solak oyuncunun kadroda yer alıp almayacağı henüz belli değil. Boynuna dolanmak, eğilmek için kötü bir yol değil.

Phil Tuz – 5
İki maç, 10 koşu @ 10.00, HS 10, SR 111.11

Başlangıçta, Pakistan’daki etkileyici gösterisine rağmen Buttler’ın yanında açılış noktası için Hales tarafından geride bırakılan Salt, Malan’ın sakatlanmasının ardından yarı finalde tekrar aksiyona girdi.

Buttler ve Hales o maçta ona ihtiyaç olmadığından emin oldular ama o finalde üçte geldi ve sadece 10 yapsa da Dünya Kupası’nı kazanan bir final çabasında birkaç sınırı aştı.

Ben Stokes – 8
Altı maç, 110 koşu @ 36.66, HS 52no, SR 105.76, bir elli; altı wicket @ 18.50, BBI 2-19, ekonomi 6.79

İngiltere'den Ben Stokes, 13 Kasım 2022 Pazar, Avustralya'nın Melbourne kentindeki Melbourne Kriket Sahası'nda T20 Dünya Kupası kriket finalinde Pakistan'a karşı kazandığı galibiyet serisini kutluyor. (AP Fotoğrafı/Mark Baker)
Resim:
Ben Stokes, İngiltere için bir kez daha en büyük sahneye çıktı

Daha ne söyleyebilirsin? En büyük sahnede Stokes sunar. Başka bir olağanüstü performansın ardından 2016 için kefaretini aldı. Gerekli oran tırmanırken ve kalan toplar tıkır tıkır tıkır tıkır ilerlerken İngilizlerin sinirleri her yerde yıpranırken, Stokes onunkini tuttu.

Vuruşlarını mükemmel bir şekilde zamanladı, ilk T20 uluslararası yarım asırlığına ulaştı ve ardından galibiyet serisini vurduktan sonra kutlamak için sahada geri adım attı.

Bir başka sinirsiz vuruş, İngiltere’yi Sri Lanka ile yap ya da öl çatışmasında çizgiyi aştı ve turnuva boyunca, dört kez bowling oynamak için itildiği ve bir wicket aldığı final de dahil olmak üzere, topla sağlamdı. Gerçek bir kriket süperstarı.

Harry Brook – 5
Altı maç, 56 koşu @ 11.20, HS 20, SR 96.55

Yeteneklerini Dünya Kupası öncesinde Pakistan’da dizide gösterdikten sonra, pek çok kişinin Brook’tan umduğu bir turnuva değildi.

Bunun bir kısmı, İngiltere’nin açıcılarının şekliydi ve orta sıra için fırsatları sınırlıyordu. Ancak finalde cesur bir 20 sayı attı ve İngiltere sallanırken vuruş sıralarını tutmaya yardımcı olmak için Stokes ile kaldı. Yorkshireman’dan gelecek daha çok şey var.

Moeen Ali – 7
Altı maç, 57 tur @ 19.00, HS 24no, SR 123.91; küçük kapı yok, ekonomi 4.50

Pazar günkü finalde çok önemli bir kamera hücresi vurgulandı. Sadece 19 yaşındaydı ama Moeen, Stokes’a maçı kesin olarak İngiltere’nin lehine çevirmesinde yardımcı oldu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere’nin çok yönlü oyuncusu Moeen Ali, Melbourne’deki T20 Dünya Kupası’nı kazanmanın kriket kariyerinin en güzel anlarından biri olduğunu söylüyor

Solak ayrıca İngiltere’yi İrlanda’ya karşı kurtarmaya kararlı görünüyordu, ancak yağmur çok erken geldi. Ve turnuva boyunca sadece iki atış yapması gerekmesine rağmen, Moeen takım içinde bir lider olarak kilit bir rol oynadı ve soğukkanlı mizacı, sahada Buttler için paha biçilmez bir sondaj tahtası olduğu anlamına geliyordu.

Liam Livingston – 6
Altı maç, 55 koşu @ 27.50, HS 29no, SR 125.00; üç wicket @ 32.00, BBI 3-17, ekonomi 8.00

Sopayla şansını zor bulan bir başka orta düzey üyesi olan Livingstone, turnuvaya İngiltere’yi Afganistan’a karşı çizgiyi aşarak başladı.

Yeni Zelanda’ya karşı yararlı bir 20 sayı ekledi, spin atma ve bacak döndürme karışımıyla yararlı bir bowling seçeneğiydi ve sopayla hiçbir zaman en yıkıcı halinde olmasa da, Lancashire adamı galibiyet anı için ortadaydı. ve bu koklanacak bir şey değil.

Sam Curran – 10
Altı maç, 13 wicket @ 11.38, BBI 5-10, ekonomi 6.52

Turnuvanın oyuncusu ve bunu hak etti. Yaz kadar yakın bir tarihte, Curran’ın XI’de bir yeri bile garantilenmemişti ve yine de şimdi kesinlikle düşürülemez.

Sam Curran (İlişkili Basın)
Resim:
Sam Curran, İngiltere’nin ölümcül bowling problemini çözmesine yardım etti – ve bir şekilde

Çok yönlü küçücük oyuncu, turnuvaya Afganistan’a karşı kayda değer bir 5-10 alarak başladı. Belki daha da dikkat çekici olan, standartlarının yarışma boyunca tutarlı kalması ve finalde 3-12’lik bir ustalık sergilemesiydi.

Curran, güç oyununda ve orta devrelerde mükemmel bir şekilde bowling oynadı, ancak İngiltere’ye en çok verdiği yer ölümdü. Bu, İngiltere’nin yıllardır mücadele ettiği bir alandır ve 24 yaşındaki sol kolda, cevabı burunlarının dibinde bulmuşlardır. Kurnaz varyasyonları, koşullara uyum sağlama yeteneği ve savaş sevgisi onu rol için mükemmel kılıyor. Sadece baskı altında gelişir.

Chris Woakes – 7
Altı maç, beş wicket @ 34.40, BBI 2-33, econ 8.60

Woakes’ın yazı sakatlığı nedeniyle mahvoldu, ancak Dünya Kupası için kondisyona dönüşü İngiltere için büyük bir destek oldu.

Birkaç yıldır beyaz top kriketinde İngiltere için tutarlı bir performans sergiledi ve bu turnuvada herhangi bir göze çarpan performanstan yoksun olsa da, Woakes yeni topla hala önemli bir rol oynadı ve Yeni Zelanda ve Hindistan’a karşı hayati erken kaleleri aldı.

Mark Wood – 8
Dört maç, dokuz wicket @ 12.00, BBI 3-26, ekonomi 7.71

Mark Wood (İlişkili Basın)
Resim:
Mark Wood, inanılmaz bir hızla bowling oynadı ve sakatlığı onu son iki maçın dışında bırakmadan önce dokuz kaleyi aldı.

Bir kriket hayranı olarak, gerçekten hızlı bir bowling oyuncusunun bowlinge girmesini izlemekten daha heyecan verici pek çok şey yoktur – ve Wood’dan daha hızlı (hiç mi?) yoktur.

İngiltere bowling hücumunda yarattığı fark belirgindir. 94-95mph hızla bowling oynayan birine sahip olduğunuzda, dünyanın en iyi vurucuları bile kırışıklığın etrafında zıplayarak bırakılabilir. Wood mükemmeldi, her zaman küçük bir tehdit oluştururken aynı zamanda koşuları da düşük tuttu.

Sırt sertliği nedeniyle yarı finali ve finali kaçırmak onun için bir hayal kırıklığı olacak, ancak Wood’u uzun vadede formda ve sağlıklı tutmak, İngiltere’ye kupalarını artırma şansı verecek.

18 Kasım Cuma 04:35

Chris Ürdün – 7
İki maç, beş wicket @ 14.00, BBI 3-43, econ 8.75

İngiltere T20 takımının emektarlarından biri ve muhtemelen ülkenin gelmiş geçmiş en büyük saha oyuncusu olan Jordan, Wood’un sakatlığının ona bir şans verdiği yarı finale kadar kısa bir süre izledi.

Yazın çoğunu bir parmak yaralanmasından kurtularak geçirmiş olan 34 yaşındaki oyuncuyu tekrar oyuna sokma şansı yoktu ve Hindistan’a karşı ölümde dönüşte üç kez atması istendikten sonra takdire şayan bir performans sergiledi. finalde iki kale.

Adil Raşid – 8
Altı maç, dört wicket @ 36.75, BBI 2-22, econ 6.12

Turnuvaya yavaş bir başlangıç ​​yaptıktan sonra sorgulanan Rashid, yarışmanın iş tarafında sansasyoneldi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Adil Rashid, T20 Dünya Kupası finalini kazanmanın İngiltere için çok değerli bir an olacağını söyledi

Bacak döndürücü, Sri Lanka, Hindistan ve Pakistan’ı kandırırken topu bir ipte tuttu – geleneksel olarak spin oynamakta çok usta olan üç taraf. Babar Azam’ı görevden alıp finalde küçük bir bakireyi tamamlayarak oyunu İngiltere’nin lehine çevirdi.

Varyasyonları ve bu varyasyonların ince varyasyonlarıyla Rashid, beyaz top kriketinde dünyanın en iyilerinden biri olduğunu bir kez daha kanıtladı.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12747231/t20-world-cup-england-player-ratings-after-becoming-double-world-champions

SMM Panel PDF Kitap indir