T20 Dünya Kupası 2022: “Rolünü değiştirmeye çalıştığında çok geçti”


Irfan Pathan, Rohit Sharma’nın 2022 T20 Dünya Kupası’nda rol değiştirirken çok geç kaldığına inanıyor.

Rohit, Hindistan’ın 10 Kasım Perşembe günü Adelaide Oval’de İngiltere’ye karşı oynadığı yarı final maçında 28 top 27’lik bir sayı kaydetti. Mavili Adamlar, önce vuruş yapmaları istendikten sonra toplam 168/6 puan aldı ve maçı 10 farkla kaybetti. küçük kapılar turnuvadan elenmek için.

Star Sports ile ilgili bir tartışma sırasında Pathan’a, Hintli kaptanın agresif T20 vuruş yaklaşımını benimsemesinden bu yana ortada inandırıcı görünmediği soruldu. Cevap verdi:

“Hint koşullarında kesinlikle böyle görünüyordu. Orada da vuruş oranı 150’nin üzerine çıktı. Ancak burada koşullar değiştiğinde, rolünü değiştirmeye çalıştığında çok geçti ve orada küçük kapılarını kaybetmeye devam etti. “

Eski Hintli çok yönlü oyuncu, Rohit’in turnuva sırasında kısa topa karşı çektiği zorlukları vurguladı. Açıkladı:

“Aynı Dünya Kupası’nda Rohit Sharma’nın üç kez çekme vuruşu yaparken oyundan atıldığını görüyorsanız, bu kesinlikle bir sorun olduğu anlamına gelir, çünkü bu onun en sevdiği şuttur. Onu bir veya iki kez ve bir kez geç kaldığını gördük. Sınır çok büyüktü, bu yüzden top ele gitti.”

Pathan, Hintli kaptanın söğütünden yapılan koşuların eksikliğinin takımı olumsuz etkilediğine inanıyor. Detaylandırdı:

“Kaptan olarak sayı atmazsanız, Babar Azam’ın sayı atmadığı zamanlarda takımı kontrol edemediğini gördük ve burada Rohit Sharma’nın sayı atmaması Hindistan takımı üzerinde doğrudan bir etki yarattı. “

Rohit Sharma, T20 Dünya Kupası 2022’yi 106 Vuruş Oranı ile bitirdi. Aman Tanrım!

Rohit, turnuvadaki altı vuruşunda sadece 116 koşu başardı. Bu koşular, 19.33’lük ezici bir ortalama ve 106.42’lik eşit derecede zayıf bir grev oranı ile geldi.


“Yan sınırlar kısaysa, bu yalnızca onları hedefleyebileceğiniz anlamına gelmez” – Sanjay Bangar, Rohit Sharma’nın görevden alınması hakkında

Rohit Sharma, büyük bir şut oynamaya çalışırken görevden alındı.
Rohit Sharma, büyük bir şut oynamaya çalışırken görevden alındı.

Sanjay Bangar Rohit’in Perşembe günkü maçta görevden alınması hakkında daha fazla soru soruldu. O cevapladı:

“Yan sınırların kısa olması, yalnızca onları hedefleyebileceğiniz anlamına gelmez. Bu teslimatı görüyorsanız, Rohit Sharma doğrudan uzun süre oynamış olsaydı, muhtemelen çok iyi bir temas olurdu ve top olabilir. altı ya da dört için gitti. Ama kısa kenar sınırlarının bir cazibesi var.”

Rohit, Chris Jordan’ın bowlinginde Sam Curran tarafından zekice yakalandı. Hintli açıcı, uzun vuruşta sağ kol dikişçisine çizgi boyunca vurmaya çalıştı, ancak ancak topa sopasıyla yüksekten vurduktan sonra gökyüzüne çıkmayı başardı.

Anket : Rohit Sharma Hindistan’ın T20I kaptanı olmaya devam etmeli mi?

0 oy

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Düzenleyen Sai Krishna

İlk yorum yapan siz olun