T20 Dünya Kupası 2022: “Pakistan’ın büyük potansiyele sahip en öngörülemez takımı”


Eski Hindistan vurucusu Robin Uthappa, Pakistan’ı dünyanın en öngörülemez takımı olarak nitelendirdi, ancak aynı zamanda muazzam miktarda potansiyele sahip bir takım. Takımın sahip olduğu bu benzersiz özellik nedeniyle T20 Dünya Kupası 2022 finalinde İngiltere karşısında nasıl bir performans sergileyeceğine dair bir açıklama yapmanın zor olduğunu söyledi.

Pakistan’ın öngörülemezliği, devam eden T20 Dünya Kupası sırasında da sergilendi. Turnuvaya Hindistan ve Zimbabwe’ye mağlup olarak başladılar. Elenme ile karşı karşıya kaldıklarında, sonraki üç maçını kazandılar ve Güney Afrika’yı yenen Hollanda’nın da yardımıyla yarı finale yükseldiler.

9 Kasım Çarşamba günü Sidney’de Yeni Zelanda’ya karşı oynanan yarı finalde Babar Azam and Co., Kivileri yedi kaleyle alt etmek ve finalde yerlerini ayırtmak için klinik bir çaba gösterdi.

Uthappa, Pakistan’ın 2022 T20 Dünya Kupası finalindeki şansı hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Sporcu:

“Pakistan’ın muazzam miktarda potansiyele sahip dünyanın en öngörülemez takımı olduğuna her zaman inandım. Yedeklerde bile kaliteli bowling oyuncuları var. Ancak bu takım gerçekten öngörülemez. Her zaman olmuştur.

“Yarı finallerden önce, bunun Yeni Zelanda’nın partisi olduğunu söylemiştim ama Pakistan herkesin partisini mahvedebilir. Grup içinde bu tür bir potansiyele sahipler.”

Yarı finalde kurayı kaybettikten sonra ilk önce bowling oynayan Pakistan, Yeni Zelanda’yı 152/4 ile sınırladı. Pakistan yedi kaleyle zafere doğru ilerlerken Mohammad Rizwan ve Babar Azam daha sonra ellili vurdu.


“İngiltere’yi yenebilecek biri varsa, o da Pakistan’dır” – Robin Uthappa

Uthappa, iki T20 Dünya Kupası 2022 finalistinin şanslarını tartışırken İngiltere’yi favori olarak seçti ancak Pakistan’ın potansiyeline göre oynarsa kazanacak takıma sahip olduğunu yineledi. Eski kriket oyuncusu şunları söyledi:

“İngiltere favori olarak giriyor, ancak İngiltere’yi yenebilecek biri varsa, o da Pakistan’dır. Form ve momentuma bakıldığında, İngiltere’nin kazanması muhtemel görünüyor, ancak Pakistan hakkında hiçbir şey söyleyemezsiniz. Şu Dünya Kupası’na bakın. Zimbabwe’ye karşı 130’u kovalayamadılar.

“Pakistan’ın nasıl oynayacağını tahmin etmek çok zor. Ama kesinlikle finale giderken İngiltere’nin favori olduğunu düşünüyorum.”

Pakistan, Sidney’deki ilk yarı finalde Kivileri yenerken, İngiltere, 10 Kasım Perşembe günü Adelaide’de düzenlenen ikinci yarı finalde talihsiz Hindistan’ı 10 kaleyle mağlup etti.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Düzenleyen Renin Wilben Albert
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-t20-world-cup-2022-pakistan-unpredictable-team-massive-amount-potential-robin-uthappa-pak-vs-eng-final?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir