T20 Dünya Kupası 2022: “Pakistan biraz Hindistan’a benziyor”


Eski İngiltere kaptanı Nasser Hussain, temkinli yaklaşımları göz önüne alındığında, Pakistan’ın açılış vurucularının Hindistan’ınkine benzediğini düşünüyor. Ancak Hussain, Pakistan’ın gücünün bowlinginde yattığını hissediyor ve bir seçim hatasının Hindistan’a karşı bir galibiyete nasıl mal olduğunu düşünüyor.

Pakistan ve İngiltere, 13 Kasım Pazar günü Melbourne Cricket Ground’da (MCG) düzenlenen 2022 T20 Dünya Kupası finalinde karşı karşıya gelecek.

İki taraf da finale giden zorlu bir yola girdi ve ikinci T20 Dünya Kupası tacını mühürlemeye çalışacak.

Hussain, Daily Mail’deki köşesinde şunları yazdı:

“Pakistan, Babar ve Mohammad Rizwan’daki açılış vurucuları, Yeni Zelanda’ya karşı başlama vuruşu yapmış olsalar bile, hala biraz eski moda beyaz top kriket oynaması bakımından Hindistan’a biraz benziyor.”

Hussain, Eylül’de İngiltere’ye karşı T20I serisini kaçırdıktan ve devam eden Dünya Kupası’na yavaş bir başlangıç ​​yaptıktan sonra Shaheen Shah Afridi’nin de gerçek bir tehdit olmasını bekliyor. dedi ki:

“Pakistan’ın gücünün bowlinginde yattığına şüphe yok. Muhtemelen rekabetteki en iyi bowling ataklarını yaşadılar, hatta daha en başta, yalnızca son sekiz toplarının onları gerçekten hayal kırıklığına uğrattığı Hindistan’ın o acı verici yenilgisinde bile.

“Shaheen Shah Afridi’deki en iyi atıcıları T20 serisinde İngiltere’ye karşı sakatlık nedeniyle oynamadı ve turnuvaya çok erken dönmüş gibi görünüyordu. Ancak her maçta daha da güçleniyor ve yarın gerçek bir tehdit oluşturacak. “

Sol kol speedster, çok uluslu etkinlikten önce Pakistan için bazı önemli serileri kaçırdı. Ayrıca Hollanda, Güney Afrika, Bangladeş ve Yeni Zelanda’ya karşı acımasız bowling büyülerinden önce T20 Dünya Kupası’nın ilk iki maçında kalpsiz kaldı.


Nasser Hussain: “İngiltere’ye karşı finalde olmaları dikkat çekici”

Nasır Hüseyin.  (Resim Kredisi: Getty)
Nasır Hüseyin. (Resim Kredisi: Getty)

Pakistan’ın yıllar içinde ICC olaylarındaki öngörülemezliğini yansıtan 96 Test gazisi şunları kabul etti:

“Bu, Pakistan’ı özetliyor ve yıllardır onların hikayesi. Çok yetenekliler ve birinci sınıf performanslar sergileyebilirler ama aynı zamanda patlayıp patlayabilirler. İngiltere’ye karşı finalde olmaları dikkat çekici. Herkes kendi durumlarını karşılaştırıyor. İmran Khan’ın 1992’deki köşeye sıkıştırılmış kaplanlarına ilerleme ve kesin benzerlikler var.”

Pakistan ve İngiltere arasındaki 1992 ODI Dünya Kupası finali, ikincisinin 22 turluk bir zaferle şampiyonluğu perçinlediğini gördü.


Ayrıca Oku: T20 Dünya Kupası 2022: “Dünya Kupası finaline gelmelerinin büyük bir nedeni bu” – Jos Buttler, Pakistan’ın amansız hızlı bowling ataklarını selamlıyor

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-t20-world-cup-2022-pakistan-little-similar-india-nasser-hussain-babar-azam-mohammad-rizwan-ahead-final-england?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir