T20 Dünya Kupası 2022 için milli takımlarına sürpriz bir dönüş yapabilen 3 oyuncu


ICC T20 Dünya Kupası 2022’nin yılın bir sonraki büyük kriket etkinliği olmasıyla birlikte, tüm takımlar Avustralya’da gerçekleşmesi planlanan mega etkinlik için hazırlıklarına başladı. Geçen yıl da bir T20 Dünya Kupası düzenlendiğinden, çoğu ülke bir sonraki mega etkinlik için çekirdek oyuncu grupları hakkında net bir fikre sahip olacak.

Örneğin, son şampiyon Avustralya’nın bu yılki T20 Dünya Kupası için kadrolarında büyük bir değişiklik yapması pek olası değil. Mega etkinlikten önce birkaç ikili T20I serisinin gerçekleşmesi planlanıyor, bu nedenle takımlar farklı kombinasyonları deneme ve ardından büyük rekabet için en iyi kadroyu seçme fırsatına sahip olacak.

Yıllar geçtikçe, taraftarlar bazı büyük isimlerin T20 Dünya Kupası’ndan hemen önce milli takıma sürpriz bir dönüş yaptığını gördü. Ravichandran Ashwin, üç yıldan fazla bir süredir T20I takımının dışında olmasına rağmen geçen yıl Hindistan kadrosunda yer aldı.

Bu notta, Avustralya’daki büyük turnuva için milli takımlarına sürpriz bir dönüş yapabilecek üç aktif kriketçiye bir göz atacağız.


#1 Cricket South Africa Faf du Plessis’e son bir şans verecek mi?

Faf du Plessis, 2020'de Güney Afrika için son T20I'sini oynadı (Görüntü Nezaket: Getty Images)
Faf du Plessis, 2020’de Güney Afrika için son T20I’sini oynadı (Görüntü Nezaket: Getty Images)

Tecrübeli Güney Afrikalı oyuncu Faf du Plessis, büyük maç oyuncusu olarak biliniyor. IPL 2021’de du Plessis, Chennai Super Kings finalinde harika bir vuruşla şovu çaldı ve dördüncü kupalarını kazanmalarına yardımcı oldu. Bu yıl, Royal Challengers Bangalore’a Eliminator aşamasının ötesinde rehberlik etti.

Faf du Plessis’in tecrübesi mevcut Güney Afrika takımını daha da güçlendirebilir. Faf du Plessis, Aiden Markram, Rassie van der Dussen ve David Miller’dan oluşan bir orta sınıf, herhangi bir bowling saldırısına kabuslar verecekti.


#2 Chris Gayle, T20 Dünya Kupası 2022’yi daha eğlenceli hale getirebilir

youtube kapağı

Star West Indies kriket oyuncusu Chris Gayle, geçen yıl T20 Dünya Kupası’nda oynadı. Gayle, Dwayne Bravo ile birlikte uluslararası kriketten emekli olacak gibi görünüyordu, ancak efsanevi oyuncu henüz botlarını asmadı.

Kieron Pollard bu yılın başlarında emekli olduğunu açıkladığında Gayle, henüz emekli olmadığını ima eden bir tweet attı. Mega etkinlik için Batı Hint Adaları kadrosuna geri dönebilir.


#3 Mohammad Amir Pakistan’ın hız saldırısını güçlendirebilir

youtube kapağı

Pakistanlı hızlı melon Mohammad Amir, şike yasağını tamamladıktan sonra 2016 yılında uluslararası krikete geri döndü. Ardından takım yönetimi ile yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle 2020 yılında emekli olduğunu açıkladı.

Pakistan’ın koçları o zamandan beri değişti ve Amir röportajlarında işler yolunda giderse geri dönmeye hazır olduğunu belirtti. Amir, ICC turnuvalarında oynama konusunda zengin bir deneyime sahip olduğundan, T20 Dünya Kupası için Pakistan kadrosuna dönebilir.

Shaheen Afridi ve Mohammad Amir’in birlikte bowling oynaması, Pakistan’ı powerplay overs’deki en güçlü takımlardan biri yapacaktı.


S. Güney Afrika, T20 Dünya Kupası takımında Faf du Plessis’i seçmeli mi?

şimdiye kadar 30 oy

Sudeshna Banerjee tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/3-players-make-surprise-return-national-teams-t20-world-cup-2022?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel