T20 Dünya Kupası 2022: “Harika bir figür”


Avustralyalı efsane Adam Gilchrist, Team India’nın çok yönlü oyuncusu Hardik Pandya’yı en iyi beş T20I oyuncusu listesine ekledi. Eski kaleci, Pandya’yı “her yönden harika bir figür” olarak nitelendirdi.

Muazzam bir IPL 2022 kampanyasının ardından Hint takımına geri döndüğünden beri, Pandya beyaz top formatlarında, özellikle de sopayla müthiş bir formda.

Avustralya’daki T20 Dünya Kupası’na birkaç gün kala Gilchrist, mevcut partiden en iyi beş T20I oyuncusunu seçti. Pandya hakkında konuşurken, dedi ICC:

“Pandya, tam anlamıyla harika bir figür. Vuruş, bowling, saha ve eğlendirme yeteneği kesinlikle orada.”

28 yaşındaki Hintli çok yönlü oyuncu, Güney Afrika’ya karşı devam eden seri için T20I kadrosunun bir parçası değil. Kondisyonla ilgili çalışmalar için Ulusal Kriket Akademisi’ne (NCA) gönderildi.

Pandya, Avustralya’ya karşı T20Is serisinde etkileyiciydi, ilk maçta 30 üzerinden 71* ve karar vericide 16 üzerinden 25* puan aldı.


“Sıranın başında” – David Warner, Adam Gilchrist’in en iyi beş T20I oyuncusu listesinde başı çekiyor

Deneyimli Avustralyalı açıcı David Warner, Gilchrist’in en iyi T20I oyuncuları listesinde en üst sırada yer alıyor. Vatandaşını selamlayan eski serseri yorumladı:

“Sıranın başında o var. Bence sadece hücumcu tavrı, vuruşları zirvede başlatma şekli ve önceki T20 Dünya Kupası’ndan alacağı özgüven.”

Pakistanlı kaptan Babar Azam listede 2 numaraya yükseldi. 50 yaşındaki Babar hakkında şunları söyledi:

“Bütün formatlardaki çok yönlülüğü, ancak aynı zamanda T20 kriketine indiğinde, her koşulda, bence tüm koşullarda gerçekten iyi oynayabilir.”

Babar ve Warner, BAE’de geçen yılki T20 Dünya Kupası baskısında sırasıyla 303 ve 289 koşuyla en çok koşan iki takım oldular.

Pandya, Gilchrist’in en iyi T20I kriketçileri listesinde 3. sırada yer alırken, son iki sırayı Afganistanlı bacak döndürücü Rashid Khan ve İngiltere’nin beyaz top kaptanı Jos Buttler dolduruyor. Avustralyalı Rashid hakkında şunları söyledi:

“Herhangi bir T20 takımında olması gerekiyor, değil mi? Dünyada bu formatta yılın kriket oyuncusu. Son on yılda Rashid Khan orada.”

Efsanevi eski kriket oyuncusu, büyük hit Buttler’da şunları söyledi:

“Biraz ağır vuruş biliyorum ama benim için Jos Buttler. O sadece dinamik, gücü ve onu üstlenecek cesareti. Sadece ondan parlak bir vuruş ve oyun bitti.”

T20 Dünya Kupası 2022, 16 Ekim-13 Kasım tarihleri ​​arasında Avustralya’da oynanacak. Ev sahipleri aynı zamanda ICC etkinliğinin son şampiyonları.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Renin Wilben Albert tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket-news/t20-world-cup-2022-indian-cricketer-adam-gilchrist-s-list-top-five-t20i-players?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir