T20 Dünya Kupası 2022: “Geri dönüşün risklerinin farkındaydık”


Pakistan, dizindeki sakatlık endişelerine rağmen, T20 Dünya Kupası 2022 kadrosunda meyilli Fakhar Zaman’ı seçerek risk aldıklarını itiraf etti. Takım doktoru Najeebullah Soomro, diz yaralanmalarının yüzde 100 iyileşmesinin zaman aldığını kabul etti, ancak Pakistan yönetimi ve sağlık personelinin kumarın farkında olduğunu da sözlerine ekledi.

Fakhar, uygun olmadığı için orijinal 15 kişilik kadrodan çıkarıldı. Ancak, daha sonra ICC etkinliği için takıma hazırlanırken, bacak döndürücü Usman Qadir yedeklere taşındı. Sol bek, Pakistan’ın kaybettiği Hindistan ve Zimbabve maçlarında yer almadı.

32 yaşındaki oyuncu, Perth’te Hollanda’ya karşı oynayacağı maç için seçildi ve 16 topun 20’sine katkıda bulundu. Ancak maç sırasında dizindeki sakatlığı ağırlaştırdı. Raporlara göre, T20 Dünya Kupası’nda daha fazla yer alması pek mümkün değil.

Zaman olayına açıklık getiren Soomro’nun şu sözleri kaydedildi: ESPNkrinbilgisi:

“Tabii herhangi bir diz sakatlığında %100 iyileşmek zaman alıyor. Fakhar ve takımı turnuvaya gelmenin risklerini anladı ve biz de onu aldık. Son maçta, ne yazık ki son maçta vuruşlarda nasıl performans gösterdiğini gördünüz. Yarasını ağırlaştıran bir bükülme yaşadı.

“Geri dönüşün risklerinin farkındaydık. Belli ki takım için önemli bir oyuncu. Oyuncu, sağlık personeli ve takım yönetimi bunun farkındaydı. Onu geri getirmeye karar verdik. Krikette ve herhangi bir sporda. , biz risk alırız, bazen karşılığını verirler, bazen ödemezler.”

Fakhar’ın yokluğu, mücadele eden Asif Ali’nin XI’e geri dönüşünü görebilirdi. Haider Ali ve Khushdil Shah takımın diğer vuruş seçenekleri.


“Tıbbi açıdan onun tamamen formda olduğundan emindik” – Shaheen Afridi’de Pakistan ekibi doktoru

Fakhar’ın yanı sıra sakatlık sonrası geri dönüş yapan Shaheen Afridi’nin form durumu konusunda da soru işaretleri oluştu.

Zimbabve’ye karşı mağlubiyetin ardından, kriketçinin maçın son topu sırasında koşarken mücadele ettiği bir video viral oldu. Ancak Soomro, kriket sahasına dönmek için tıbbi olarak uygun olduğunu iddia etti. Detaylandırdı:

“Medikal kondisyon var, o zaman maçlarda farklı performans özelliklerine sahip olmanız gerekiyor. Tıbbi açıdan tamamen formda olduğundan emindik. Her maçı nasıl geliştirdiğini görebilirsiniz… bizim bakış açımıza göre biz gidişatından çok emin.

“Bana göre, sağlık ekibi, ilgili uzmanlar, gece gündüz onunla gerçekten çok çalıştı ve tıbbi açıdan bakıldığında, tam olarak geri döndüğünden eminiz.”

Sol kol denizci Afridi, Pakistan için üç maçın hepsinde yer aldı, ancak turnuvada yalnızca bir küçük kapı yönetebildi.

Anket : Bugünkü Bangladeş maçında en çok gol atan Hintli kim olacak?

109 oy

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Renin Wilben Albert tarafından düzenlendi

İlk yorum yapan siz olun