T20 Dünya Kupası 2022: “Faf 37 yaşında hala iyi oynuyor”


Eski Güney Afrikalı hızlı bowling oyuncusu Morne Morkel, seçicileri Avustralya’da yapılacak olan 2022 T20 Dünya Kupası için kıdemli vurucu Faf du Plessis’i düşünmeye çağırdı. Morkel, eski kaptanın 37 yaşında olmasına rağmen hala iyi oynadığına dikkat çekti.

Du Plessis’in Cricket South Africa (CSA) ile bir oyun sözleşmesi yok. Ancak, T20 Dünya Kupası için milli takıma geri çağrılması için çağrılar yapıldı. Etkileyici bir IPL 2022 kampanyasına sahipti ve Royal Challengers Bangalore’a (RCB) liderlik ederken 127.52 vuruş oranında 468 koşu yaptı.

Morkel, Avustralya’daki T20 Dünya Kupası’nın başlamasına kadar 100 günü kutlamak için Melbourne’de düzenlenen bir etkinlikte görüş:

“Tüm ünlü oyuncularınızın oynamasını istiyorsunuz ve Faf 37 yaşında hala iyi oynuyor. Hâlâ iyi oynuyor, sahada iyi hareket ediyor ve RCB (IPL’de) için son derece iyi iş çıkardı. Bu deneyimli oyuncuları yanlarda görmek hoşuma gidiyor. Bu onların (CSA) işi ama ben kesinlikle bunun büyük bir hayranıyım.”

Daha önce, eski Güney Afrikalı kaptan Graeme Smith de Du Plessis’in Avustralya’daki ICC etkinliği için düşünülmesi gerektiğini öne sürmüştü.


Morkel, Güney Afrika bowlingi üzerine “Bu şartlara çok uygun bir atakları var”

Proteas’ın T20 Dünya Kupası’ndaki şansını analiz eden eski tempocu, Güney Afrika’nın turnuvanın en üst sıralarına karşı mücadele edecek takıma sahip olduğunu düşündü. Dedi ki:

“Dürüst olmak gerekirse, bu koşullara uygun bir atak yaptıklarına inanıyorum. Kagiso Rabada dünya çapında bir oyuncu, Anrich Nortje IPL’de çok başarılı ve Shamsi kaliteli bir spinner. Bunun dengeli bir oyuncu olduğuna inanıyorum. takım ve T20 kriketinde bu günlerde takımlar çok yakın.”

Vuruş departmanına odaklanan Morkel, en üst sıranın Avustralya’da bir izlenim bırakması gerektiğini iddia etti. Şu yorumda bulundu:

“Vuruş açısından bakıldığında, Quinton De Kock’tan harika bir formda olduğu için söz edemezsiniz. Aiden Markram başka bir kaliteli oyuncu, (Temba) Bevuma ise sayı atmanın ve vuruşu döndürmenin yolunu buluyor. sizin geleneksel T20 oyuncunuz değil. Ceplere vurabileceğiniz ve iyi koşabileceğiniz bu büyük sahalarda (Avustralya’da), o büyük bir oyuncu olacak.”

Proteas son zamanlarda Hindistan 2-2’de bir T20I serisi çizdi. T20 Dünya Kupası kampanyalarını 24 Ekim’de Hobart’ta Birinci Turdan bir elemeye karşı başlatacaklar.


Ayrıca Okuyun: “Zarafetle dövüldü. Tutkuyla yönetildi.” – “Dada” 50 yaşına basarken Sourav Ganguly için bol bol dilekler

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-t20-world-cup-2022-faf-still-playing-well-age-37-former-south-african-pacer-urges-selectors-consider-du-plessis-icc-event?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir