T20 Dünya Kupası 2022: “Böyle bir mağlubiyetten sonra nasıl hissettirdiğini biliyorum”


Inzamam-ul-Haq, 13 Kasım Pazar günü Melbourne Cricket Ground’da (MCG) T20 Dünya Kupası 2022 finalinde İngiltere’ye beş kaleyle mağlup olan Pakistan kriket takımıyla empati kurdu.

Pakistan’ın Lord’s’ta Avustralya’ya gittiği 1999 ODI Dünya Kupası finalini hatırlatan eski kaptan, oyuncuların neler yaşadığını anladığını belirtti.

T20 Dünya Kupası 2022 yarı finalinde Yeni Zelanda’yı yedi kaleyle mağlup eden Pakistan, özgüveni yüksek İngilizlerle zirve mücadelesine girdi. Ancak, vuruşları onları büyük günde hayal kırıklığına uğrattı. Vuruş yapmaları istendikten sonra sadece 137/8 başardılar ve finali beş kaleyle kaybettiler.

Yenilginin ardından oyuncuların acısını paylaşan Inzamam’ın aklı, Pakistan’ın 1999 Dünya Kupası finalinde Avustralyalılara karşı acımasız bir yenilgiye uğradığı zamana gitti. YouTube kanalında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hayal kırıklığı yaratan bir sonuçtu. 1999 Dünya Kupası finalini kaybetmiştik. Böyle bir kayıptan sonra nasıl hissettirdiğini biliyorum. Oyuncuların neler yaşadığını anlayabiliyorum.

“Ben de 1992’de kazanan takımın bir parçasıydım. Bu yüzden, kazansalardı nasıl hissedeceklerini de hayal edebiliyorum.” Hayranlarımız anlayışlı ve bu oyuncular onlar için hala birer kahraman. Aferin Pakistan.”

Wasim Akram liderliğindeki Pakistan, İngiltere’de düzenlenen 1999 ODI Dünya Kupası sırasında müthiş formdaydı. Ancak finalde bir kırpıcı geldiler. Önce vuruş yapanlar, 39 over’da 132’den toplandılar. Avustralya, elinde sekiz kaleyle hedefi 20.1’de takip etti.


“Pek çok iyi şey oldu” – Inzamam-ul-Haq Pakistan’ın T20 Dünya Kupası 2022 kampanyası hakkında

Inzamam, Babar Azam ve ekibini 2022 T20 Dünya Kupası’nda gösterdikleri çabadan çok güzel şeyler çıktığını belirterek övdü. Takımın turnuvadaki performansını özetleyen yorum yaptı:

“Babar Azam’a ve kıdemli oyunculara da teşekkürler. Her kaybettiğimizde iyi şeyleri görmezden gelmek gerekli değildir. Herkes Dünya Kupası finalindeki mağlubiyetten dolayı hayal kırıklığına uğrayacaktı ama çok güzel şeyler oldu ve bu takdir edilmeli. Bunu yapmak, oyuncuları tekrar aynı şeyi yapmaya ve sıkı çalışmaya devam etmeye motive edecektir.”

“Takımda birkaç değişikliğe ihtiyaç var. Koç, kaptan ve seçim komitesi oturup bunu tartışmalı. Bu takımın artık bir adım öne geçmesi gerekiyor” dedi.

Pakistan, 2022 T20 Dünya Kupası’na Hindistan ve Zimbabwe’ye mağlup olarak başladı. Ancak sonraki dört maçlarını kazanarak finale yükseldiler. Finalin yakın bir çekişme olması bekleniyordu ama İngiltere büyük günde fazlasıyla klinikti.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Düzenleyen Renin Wilben Albert
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/t20-world-cup-2022-inzamam-ul-haq-recalls-1999-heartbreak-pakistan-s-defeat-england-final?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir