T20 Dünya Kupası 2022: “Başarınızın tadını çıkarın, ancak aşırıya kaçmayın”


Pakistan efsanesi Wasim Akram, Bangladeş’e Hindistan’a karşı T20 Dünya Kupası karşılaşması öncesinde kutlamalarını kontrol altında tutmasını tavsiye etti. İki takım 2 Kasım Çarşamba günü Adelaide Oval’de karşı karşıya gelecek.

Yıllar geçtikçe, birçok kişi Bangladeş’i bir oyun sırasında çok erken kutlama yapmakla eleştirdi. Anahtar bir küçük kapı aldıktan sonra sık sık ‘Naagin dansı’ kutlamasına başvurdular, ancak daha sonra yarışmaya olan hakimiyetlerini kaybettiler.

Erken kutlamalarının en büyük örneği 2016 T20 Dünya Kupası’nda geldi. Mushfiqur Rahim, kazanması gereken bir oyunda üç topa iki tur atmaya ihtiyaçları olduğunda Hindistan’a karşı sevinçle atladı. Takım, küçük bir çöküşün ve MS Dhoni’nin son top kaçmasının ardından bu maçı bir koşuyla kaybetmeye devam etti.

Wasim Akram, Bangla Tigers’ın maç kaybettiğinde, bu tür abartılı kutlamalar nedeniyle yüzlerinin üzerine düştüğünü düşünüyor. Efsanevi pacer, A Sports’ta konuşurken şunları söyledi:

“Bangladeş kriketini seviyorum. Tutkulu olmalarını ve kriketin ülkelerinin her yerinde olmasını seviyorum. Ama onların takımındaysam, gençlere tamam, heyecanlanıyorsunuz ama kontrol sizde.”

Ekrem şöyle devam etti:

“Büyük sahnede yeni olduklarında pek çok takım gördüm, bir daha asla kutlayamayacakları şekilde kutluyorlar. Bu yüzden başarınızın tadını çıkarın, ancak aşırıya kaçmayın.”

youtube kapağı

Misbah ul Haq, Bangladeş’in Hindistan’ı üzebileceğini düşünüyor

Eski Pakistan kaptanı Misbah ul Haq da A Sports panelinde hazır bulundu ve Hindistan-Bangladeş karşılaşmasını önizlerken fikrini verdi. Geçmişte Mavili Adamlar bu maçı domine etse de Shakib Al Hasan ve ekibinin kolay kolay silinemeyeceğini düşünüyor.

Bunun üzerine Misbah şunları söyledi:

“T20 kriketinde gerçekten hiçbir şeyi tahmin edemezsiniz. Herhangi bir takım daha büyük bir takımı yenebilir ve bir üzüntüye neden olabilir ve bence bu Dünya Kupası en çok sayıda üzüntü gördü.”

Devam eden T20 Dünya Kupası’nda üç maçta sekiz kaleye sahip olan Taşkın Ahmed’i övdü ve ekledi:

“Taskin Ahmed iyi durumda, kim bilir? İyi bir büyü yapıp Hindistan’ı baskı altına alabilir. Adelaide’nin bir vuruş sahası olduğundan bahsediyoruz ama kim bilir biraz nem var mı ve bowling oynayanlara daha çok yardımcı oluyor.”

Bangladeş’in yarı finale kalma umutlarını canlı tutmak için Hindistan’a karşı bir galibiyete ihtiyacı var.


Bangla Tigers, Çarşamba günü Hindistan’ı yenerek büyük bir üzebilir mi? Yorumlarda bize bildirin.

Anket : Bugünkü Bangladeş maçında en çok gol atan Hintli kim olacak?

37 oy

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Anantaajith Ra tarafından düzenlendi

İlk yorum yapan siz olun