Süper Rugby Pasifik Finali: Haçlılar, Auckland’da 21-7’lik galibiyette Blues’a hükmederek 11. şampiyonluğu aldı | Rugby Birliği Haberleri


Haçlılar, Cumartesi günkü finalde Blues’u 21-7 üstün galip geldikten sonra ilk Süper Rugby Pasifik şampiyonu oldular; yarı yarıya Richie Mo’unga, Crusaders’ın Blues’un 15 maçlık galibiyet serisini bitirmesiyle 11 sayı attı; Bryan Hall ve Sevu Reece, Haçlılar için denemeler yapıyor

Son Güncelleme: 18/06/22 10:26

Haçlılar, Super Rugby Pacific Finalinde Blues'u 21-7 yendikleri sırada Bryn Hall'un denemesini kutluyorlar

Haçlılar, Super Rugby Pacific Finalinde Blues’u 21-7 yendikleri sırada Bryn Hall’un denemesini kutluyorlar

Haçlılar, Cumartesi günü Auckland’daki Yeni Zelanda finalinde 21-7’lik baskın bir galibiyetle Blues’un 15 maçlık galibiyet serisini yakalayarak 11. Süper Rugby unvanını aldılar.

Richie Mo’unga iki penaltı ve bir gol attı ve ayrıca Bryn Hall’un attığı ilk yarı denemesini dönüştürdü, Crusaders ise Sevu Reece beş dakika sonra yere dokunduğunda oyunu tamamladı.

Christchurch tarafı, ilk Süper Rugby Pasifik şampiyonu oldu ve koronavirüs pandemisinden önce önceki üç Süper Rugby edisyonunu kazanarak başarılarına bir kupa daha ekledi.

Haçlılar devre arasında 13-0 öndeydiler ve Mo’unga’nın büyük ölçüde kusursuz bir görüntüyle ikinci penaltısını attığı ikinci periyotta bu avantajı kısa süre içinde 16-0’a çıkardılar.

Ancak Blues, Finlay Christie’nin geçmesiyle saat işaretinden hemen önce tek başına denemeleriyle ralli yaptı.

Bu skor, Auckland merkezli takıma, finalde Crusaders’ı 21-17 yendikleri 2003’ten bu yana çarpıcı bir geri dönüş gerçekleştirebilecekleri ve ilk tam Süper Rugby tacını perçinleyebilecekleri umudunu verdi.

Blues bundan sonra baskı uyguladı ama Reece’in denemesi oyunu onların ötesine taşıdı.

Blues, bir gerilim filminde Brumbies’i 20-19 yenerek finale yükseldi, Crusaders ise Chiefs’i 20-7 yenerek şampiyonluğa ulaştı.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/news/12040/12636063/super-rugby-pacific-final-crusaders-dominate-blues-during-21-7-victory-in-auckland-to-claim-11th-title

Yorum yapın

SMM Panel