Süper Lig toparlaması: Wakefield Trinity, Hull’ı uzatmalarda düşme golüyle geride bıraktı, Hull KR, Salford Red Devils’i mağlup etti | Rugby Ligi Haberleri


Wakefield Trinity, Corey Hall ve Lee Gaskell’in denemeleriyle 18-6’lık bir devre arası açığından kurtuldu, Jacob Miller’ın eksik golü uzatmalarda 19-18’lik dramatik bir galibiyet elde etti; Hull KR de Salford Red Devils 43-16’yı yenerek galip geldi

Son Güncelleme: 05/06/22 18:24

Jacob Miller, Wakefield Trinity adına dramatik bir düşüş kaydetti.

Jacob Miller, Wakefield Trinity adına dramatik bir düşüş kaydetti.

Wakefield kaptanı Jacob Miller, Hull’a karşı 19-18’lik bir galibiyet elde etmek ve takımının küme düşme korkularını hafifletmek için altın bir gol atma hedefiyle heyecan verici bir mücadeleye son verdi.

Devreyi 18-6 geride bıraktıklarında Trinity için geri dönüş yolu yoktu – ancak geri dönüş yollarını pençelediler ve Lee Gaskell’in 78. dakikadaki dönüşlü denemesi oyunu uzatmaya gönderdi.

Hull kaptanı Luke Gale kazanabilirdi, ancak iki düşük gol denemesi gönderdi ve Miller son sözü söyledi, Wakefield alt kulüp Toulouse’un dört puan önünde önemli bir zafer kazandı.

Dönüm noktası, ikinci yarıya yedi dakika kala, daha önce kanat oyuncuları Adam Swift ve Darnell McIntosh’un denemeleri için devre dışı bırakan Hull bek oyuncusu Jake Connor’ın topallayarak sakatlanmasıyla geldi.

Wakefield ayrıca, pivot Reece Lyne sadece dört dakika sonra topalladığında büyük bir yaralanma darbesi aldı ve kanat oyuncusu Swift iki denemesinden ilkini attığında kısa sürede geride kaldı.

Connor yine McIntosh’un sunucusu ve Gale taç çizgisinden ikinci dönüşümünü başlattı ve durumu 14-0 yapan bir penaltı ekledi.

Trinity, Matty Ashurst, Mason Lino’nun dönüştürdüğü bir deneme yapmak için Connor’ın elinden çıkana kadar Hull çizgisini nadiren tehdit etti – sadece Swift, devrenin vuruşunda Gale’in vuruşundan köşeye seken bir top toplamak için.

Lee Gaskell'in geç denemesi, Wakefield Trinity'nin Hull'a karşı verdiği mücadeleyi tamamladı ve ekstra zaman zorunda kaldı

Lee Gaskell’in geç denemesi, Wakefield Trinity’nin Hull’a karşı verdiği mücadeleyi tamamladı ve ekstra zaman zorunda kaldı

Ancak Wakefield ikinci yarıda oyuna daha fazla dahil oldu ve 67. dakikada pivot Corey Hall çizgiye giden açık bir yol buldu ve McIntosh’un yol tutuş hatasına atladı.

Gaskell, üçüncü uzatma denemesi ve Miller’ın paha biçilmez tek sayılık atışları için yolunu şaşırmadan önce Lino’nun ikinci dönüşümü farkı altı sayıya indirdi.

Coote, Hull KR’nin hızlı kaybetme serisini kaybettiği için yüzyılı gündeme getiriyor

Hull KR, Salford Red Devils’e karşı 43-16’lık bir galibiyetle tüm yarışmalarda dört mağlubiyet serisini sonlandırdığında Lachlan Coote 100-try kulübüne katıldı.

Eski St Helens yıldızı kişisel olarak 23 sayı ile kariyerindeki 100. ve 101. gollerini kaydederken, her zaman yeşil olan kanat oyuncusu Ryan Hall ve pivot Ben Crooks da çift deneme ekledi.

Hull KR'den Lachlan Coote, Salford Red Devils'i 43-16 yendikleri maçta kariyerindeki 100. denemesini kaydetti.

Hull KR’den Lachlan Coote, Salford Red Devils’i 43-16 yendikleri maçta kariyerindeki 100. denemesini kaydetti.

Rovers’ın diğer golü ise kanat oyuncusu Ethan Ryan’dan gelirken Kallum Watkins, Deon Cross ve Joe Burgess, Salford için çizgiyi aştı.

Bekçi Coote, 12 dakika sonra Rovers’ı öne geçirdi ve kendi son müdahale vuruşunu yaparak topu Ken Sio’nun elinden çekip yere indirdi.

Üç dakika sonra Coote tekrar vurdu, Matt Parcell’in molasını bitirdi ve her iki gol de Rovers’ı kontrol altına almaya çalıştı ve Rowan Milnes’in harika bir geçişi Hall’a bir ön skor verdi.

Watkins, Salford’u skor tablosuna almak için Parcell’den gelen gevşek bir topa saldırdı, ancak Coote, ara atışına bir damla gol ekledi ve Hall, yeniden başlamanın hemen ardından köşeye giderek tarafının avantajını pekiştirdi.

Salford’dan Tyler Dupree bir orta saha çatışmasından sonra günaha girdi ve Cross ve Burgess geç cevap vermeden önce Ryan tarafının beşinci denemesini yapmak için büyük harf kullandı.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12628281/super-league-round-up-wakefield-trinity-edge-out-hull-with-extra-time-drop-goal-hull-kr-rout-salford-red-devils

Yorum yapın

SMM Panel