Süper Lig: Cumartesi günkü konuşmalar ve takım haberleri | Rugby Ligi Haberleri


Matt Peet, Wigan'ın Challenge Cup'ı kaldırdıktan sonra pes edemeyeceği konusunda uyardı

Matt Peet, Wigan’ın Challenge Cup’ı kaldırdıktan sonra pes edemeyeceği konusunda uyardı

Betfred Süper Lig’de Cumartesi günkü maçlar öncesinde konuşulanlara ve takım haberlerine bakıyoruz…

Castleford Tigers vs Wigan Warriors (14:00)

2022’de sunulan ilk gümüş takım Wigan’ın çantasında zaten, ancak baş antrenör Matt Peet, geçen Cumartesi günü Betfred Challenge Cup başarısının, yolculuğun son varış noktası değil, başlangıcı olmasını istiyor.

Tottenham Hotspur Stadyumu’nda Huddersfield Giants’a karşı 16-14’lük bir galibiyet, Warriors’ın kupayı 20. kez kaldırdığını gördü ve Peet’e dümendeki ilk sezonunun sadece dört ayında bir ilk kupası verdi.

Şimdi Cumartesi öğleden sonra son iki maçını kaybettikleri Süper Lig’de Castleford Tigers’a geri dönüyorlar ve Wigan’ın çaylak baş antrenörü bu kupa zaferinin ardından kendilerini çok fazla tebrik edemeyecekleri konusunda uyardı.

Peet, “Bence bu bizim için olumlu bir işaret ve yaptığımızın sürekli başarı için iyi bir yol olduğunu oyunculara pekiştiriyor” dedi.

“Hiç bitirmedin; galibiyeti kutluyoruz, ancak kültür canlı ve grup arasındaki ilişkileri, onun üstünde tutmamız gerekiyor.

“Bu döneme yatırım yaparsak ve ondan dersler çıkarırsak, grup ve ekip olarak bizi başka bir seviyeye taşıyabilir. Ama kendimize aşık olursak, hikayenin son durağı olabilir.”

Wigan Warriors'ın son Betfred Süper Lig maçında Hull FC'ye yenilmesinin özeti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Wigan Warriors’ın son Betfred Süper Lig maçında Hull FC’ye yenilmesinin özeti.

Wigan Warriors’ın son Betfred Süper Lig maçında Hull FC’ye yenilmesinin özeti.

Wigan, kupa finalinin ardından dört maçlık bir yasak aldıktan sonra Morgan Smithies’in arka sıralarında değil, ancak etkili fahişe Sam Powell’ı altı maç cezasını tamamladıktan sonra tekrar hazır bulunduruyor. Tommy Leuluai de finalde sürpriz bir şekilde göründükten sonra kadrodan ayrıldı.

Bureta Faraimo ve Liam Watts’ı tekrar hazır bulunduran Castleford, Mend-A-Hose Jungle’da üst üste altı galibiyet elde etmeyi hedefliyor.

Tigers geçen sefer Salford Red Devils’e 30-14 yenilmesine rağmen, bu ev sahibi koşu onları Süper Lig’in play-off’larına yükseltmeye yardımcı oldu ve forvet Nathan Massey, Cas’in sezonun ikinci yarısına doğru iyi bir konumda olduğuna inanıyor.

“Altı içindeyiz – muhtemelen istediğimiz yerde değiliz, masanın biraz ilerisindeyiz, ama oradayız ve sezonun ikinci yarısında şansımız olacak bir şey var.” dedi Massey.

Salford Red Devils ile Castleford Tigers arasındaki Betfred Süper Lig maçından öne çıkanlar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Salford Red Devils ile Castleford Tigers arasındaki Betfred Süper Lig maçından öne çıkanlar.

Salford Red Devils ile Castleford Tigers arasındaki Betfred Süper Lig maçından öne çıkanlar.

“Sadece bir oyun planına bağlı kalmalıyız. Plana bağlı kaldığımızda takımların topla sorunlarına neden oluyoruz, ancak kötü hatalar ve kötü disiplinle ondan uzaklaşıyoruz ve bunun arkasındayız. çok fazla puan kaybediyor.”

Adlandırılmış takımlar

Castleford Kaplanları: Derrell Olpherts, Bureta Faraimo, Jake Trueman, Danny Richardson, Liam Watts, Paul McShane, George Lawler, Kenny Edwards, Adam Milner, Joe Westerman, Nathan Massey, George Griffin, Mahe Fonua, Daniel Smith, Greg Eden, Cheyse Blair, Suaia Matagi , Ryan Hampshire, Brad Martin, Gareth O’Brien, Jason Qareqare.

Wigan Savaşçıları: Bevan French, Jake Bibby, Iain Thornley, Liam Marshall, Brad Singleton, Sam Powell, Patrick Mago, Willie Isa, Liam Farrell, John Bateman, Kaide Ellis, Harry Smith, Oliver Partington, Ethan Havard, Liam Byrne, Joe Shorrocks, Jai Field , Abbas Miski, Sam Halsall, Brad O’Neill, Matty Nicholson.

Toulouse Olympique – St Helens (17:00 BST)

Toulouse’un ilk Süper Lig sezonunda elde ettiği iki galibiyetten biri, Mart ayında Fransız yeni gelenler 22-20 evdeyken hüküm süren şampiyon St Helens’e karşı geldi.

Toulouse Olympique ve St Helens, Betfred Süper Lig'de son karşılaşmasında yaşananların özeti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Toulouse Olympique ve St Helens, Betfred Süper Lig’de son karşılaşmasında yaşananların özeti.

Toulouse Olympique ve St Helens, Betfred Süper Lig’de son karşılaşmasında yaşananların özeti.

Azizler, aynı kaderi önlemek amacıyla Cumartesi günü Stade Ernest Wallon’a geri döndüler ve heyecan verici kanat oyuncusu Regan Grace ve uzun süreli sakatlıklardan dörtte üçü Will Hopoate’nin dönüşüyle ​​güçlendiler.

Geçen hafta Challenge Cup finali nedeniyle Süper Lig’e ara verilmesi, ikiliye biraz daha dinlenme fırsatı verdi ve baş antrenör Kristian Woolf, her ikisinin de kendi getirileri üzerinde bir etki yaratmak için iyi bir konumda olmalarını sağlayacak konusunda iyimser.

Woolf, “Will üç haftadan uzun süredir gerçekten iyi antrenman yapıyor ve gerçekten iyi hareket ediyor ve Regan Grace de aynı durumda” dedi.

“Oldukça temkinli davrandık ve bir daha çıkmaza girmememizi sağlamak için bu iki adamla biraz fazladan zaman harcadık.

Sadece bu hafta oynayabileceklerinden değil, aynı zamanda iyi ve kendinden emin bir şekilde oynayacakları bir pozisyonda olacaklarından gerçekten eminiz.” dedi.

Toulouse, iki hafta önce Kupa finalistleri Huddersfield tarafından 17-16 mağlup edildikten sonra diğer mücadeleci Wakefield Trinity karşısında bir galibiyet elde edememekten başlamayı hedefliyor.

Eski St Helens arka sıra Andrew Dixon, takımın ilerleme kaydettiğine inanıyor ve bu maç için Joseph Paulo ve Dom Peyroux’daki iki eski Aziz’in daha dönüşüyle ​​güçleniyor.

Dixon, “Özellikle Wakefield’e karşı son iki maçımızda iyi oynadık, ne yazık ki Huddersfield’a karşı kaybettik,” dedi.

“Ancak birkaç haftadır oyunumuzu ve sahadaki kimliğimizi geliştirmek için çok çalışıyoruz. Harika bir oyun olacağını biliyoruz ve hazırız.”

Adlandırılmış takımlar

Toulouse Olimpik: Latrell Schaumkel, Mathieu Jussaume, Corey Norman, Lucas Albert, Romain Navarrete, Harrison Hansen, Andrew Dixon, Dominique Peyroux, Anthony Marion, Eloi Pelissier, Maxime Puech, Joseph Paulo, James Cunningham, Ilias Bergal, Chris Hankinson, Justin Sangare, Matty Russell , Olly Ashall, Maxime Stefani, Tony Gigot, Daniel Alvaro.

St Helens: Jack Welsby, Tommy Makinson, Will Hopoate, Regan Grace, Jonny Lomax, Alex Walmsley, James Roby, Matty Lees, Sione Mata’utia, Joe Batchelor, Morgan Knowles, Joey Lussick, Louie McCarthy-Scarsbrook, Curtin Sironen, Agnatius Paasi, Jake Wingfield, James Bell, Ben Davies, Konrad Hurrell, Dan Norman, Jon Bennison.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12626883/super-league-saturdays-talking-points-and-team-news

Yorum yapın

SMM Panel