Süper Lig: Castleford Tigers, Warrington Wolves’u yendi, eski teknik direktör Daryl Powell acılı bir dönüş yaşadı | Rugby Ligi Haberleri


Castleford Tigers onlara 35-22’lik bir yenilgi verirken Warrington Wolves’un play-off beklentileri büyük bir darbe aldı; Teknik Direktör Daryl Powell, Wolves patronu olarak ilk kez eski kulübü Castleford’a mutsuz bir dönüş yaptı.

Son Güncelleme: 16/07/22 18:22

Castleford Tigers'tan Alex Sutcliffe, Warrington Wolves'a karşı denemesini golle kutluyor

Castleford Tigers’tan Alex Sutcliffe, Warrington Wolves’a karşı denemesini golle kutluyor

Castleford Tigers, Cumartesi günü Mend-A-Hose Jungle’da 35-22’lik net bir galibiyet elde etmek için önemli bir ilk farkla Warrington Wolves’un play-off umutlarını boşa çıkardı.

Koç Daryl Powel, Wolves’u devralmak için Castleford’dan ayrıldığından beri ilk kez Jungle’a döndü. Eski kulübünün şu anki kulübünü play-off hızında bırakması acı verici bir deneyim oldu.

Powell, geçen sezonun sonunda Warrington’a gitmeden önce memleketi kulübünün başında sekiz yıl geçirmişti. Tarafının 27-0’lık bir açıkta düştüğünü gördü ve bu da onlara çok fazla iş bıraktı, ancak sonuçsuz olsa da coşkulu bir mücadele sergilediler.

​​Sonuç, Castleford’un ilk altıdaki konumunu pekiştiriyor, ancak Warrington’ı normal sezonun sekiz maçı kala Hull FC’nin dört puan gerisinde dokuzuncu sırada geride bırakıyor.

Bir bilek yaralanması Castleford Tigers'ın Niall Evalds'ını zorlar

Bir bilek yaralanması Castleford Tigers’ın Niall Evalds’ını zorlar

Powell’ın Jungle’daki halefi Lee Radford için tek hayal kırıklığı, pivot Cheyse Blair’in o saatte oyundan atılması ve bek Niall Evalds’ın bileğinden sakatlanmasıydı.

Powell, sakatlanan Gareth Widdop’un yokluğunda ilk kez dört ay boyunca Stefan Ratchford’u bek pozisyonuna geri getirdi ve George Williams ile birlikte 20 yaşındaki Riley Dean’e bir şans verdi.

Radford kaptanı Paul McShane’i uzaklaştırma cezasından kurtardı, ancak Jake Trueman ve Gareth O’Brien’ın yokluğunda uzman kanat oyuncusu Greg Eden ile devam etmek zorunda kaldı.

Bununla birlikte, Eden, Derrell Olpherts için oyunun ilk iki denemesinde üstlendiği rolde tamamen rahat görünüyordu, çizgiye girdi ve şu ana kadar 101 denemesinin büyük kısmını kaydettiği sağ kanada topu gönderdi. kulüp için.

Warrington açılış çeyreğinde denizdeydi ve sol kanat oyuncusu Matty Ashton için bir boşluk yarattıklarında, Evalds muazzam bir son hendek müdahalesiyle çabucak kapattı ve ev sahibi bir dakika içinde liderliğini genişletti.

McShane’in sert vuruşu eski Castleford takım arkadaşı Oliver Holmes’u düztabanca yakaladı ve yarı hücum oyuncusu Danny Richardson’ın üçüncü dönüşümünü de eklediği üçüncü denemesi için yere temas etmesini sağladı.

McShane daha sonra Richardson’ın bir düşüş golünü geçebileceği bir pozisyon yaratmak için 40-20’lik bir vuruşla geldi ve her iki oyun kurucu da Evalds’ın, aradan beş dakika önce Castleford’un dördüncü denemesine geçmesini sağlamak için bir araya geldi.

Evalds gol atarken bileğine zarar verdikten sonra hemen sahayı terk etti ve Jason Qareqare ikinci yarı için bek pozisyonu alırken, Connor Wrench kafa travması değerlendirmesi için oyundan çıktıktan sonra Dean’in yerini aldı.

Qareqare’nin bir etki yaratması uzun sürmedi, çünkü çizgiye girdi ve Richardson’ın pasını başka bir Tigers denemesi için zorlamak için aldı.

Castleford'dan Cheyse Blair, ikinci yarıda yüksek bir mücadele için gönderildi.

Castleford’dan Cheyse Blair, ikinci yarıda yüksek bir mücadele için gönderildi.

27-0 geride kalan Wolves, açığı elden geçirmekle tehdit etmeden bir geri dönüş yaptı.

İkinci kürekçi Ben Currie, 53 dakika sonra George Williams’ın topa vurma vuruşunu kazandı ve üç dakika sonra çift, Ashton’ı yarıştırmak için bir araya geldi.

Castleford daha sonra Blair’in kanat oyuncusu Josh Thewlis’e yüksek bir müdahale için görevden alınmasıyla 12 kişiye düşürüldü ve ziyaretçiler fahişe Daryl Clark ve Holmes daha fazla teselli denemesi için gittikleri için avantajı saydılar.

Ancak Tigers, Alex Sutcliffe’in yerine Joe Westerman tarafından yaratılan başka bir denemeyi başardı ve Richardson, yedi denemeden beşinci başarılı vuruşunu bir penaltı ile puanlamayı tamamladı.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12653286/super-league-castleford-tigers-overcome-warrington-wolves-as-former-coach-daryl-powell-suffers-painful-return

SMM Panel PDF Kitap indir