Sunny Edwards, IBF hafif siklet unvanını ve yenilmezlik rekorunu korumak için Felix Alvarado’yu geride bıraktı, sıradaki Jesse Rodriguez’i istiyor | Boks Haberleri


Sunny Edwards, IBF hafif siklet unvanını korudu ve Sheffield’da Felix Alvarado’ya karşı oybirliğiyle alınan bir zaferle yenilmezlik rekorunu korudu.

Londralı, hakemlerin 115-113, 115-113, 116-112’lik skorlarla Edwards’ın lehine puan almasıyla, Nikaragualı dövüşçü Alvarado’yu geride bıraktıktan sonra şimdi 19-0.

26 yaşındaki Edwards, zaferinden sonra WBC süper hafif siklet şampiyonu Jesse Rodriguez’e seslendi ve ayrıca WBC hafif siklet şampiyonu Julio Cesar Martinez’in ondan “korktuğunu” söyledi.

Edwards’ın Cuma gecesi rakibi Alvarado, 38 galibiyetinde 33 nakavt galibiyetiyle mücadeleye girdi.

Bununla birlikte, Britanyalı, beşinci rauntta keskin bir sağ aparkat ve altıncı belirli vurgulamaların sonunda zehirli sol kroşe ve Alvarado’nun sersemlemesine neden olan ikinci atışla kendinden emin bir şekilde boks yaptı.

Sunny Edwards, Felix Alvarado'ya Karşı (Getty Images)
Resim:
Edwards (sağda) mücadeleyi 115-113, 115-113, 116-112 kendi lehine gördü.

Alvarado, dövüşün ikinci yarısında karşılık verdi ve yedinci turda güçlü bir vücut vuruşu yaptı, Edwards ise hakem Steve Gray ayak bileğine bastığında yanlışlıkla yere düştü.

Edwards, bir puan zaferini tamamlamak için yarışmanın arka ucunda kontrolü yeniden ele geçirdi.

WBA hafif siklet şampiyonu Artem Dalakian da radarında olsa da, artık Rodriguez ve Martinez ile çarpışmak için sıraya girebilir.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12745119/sunny-edwards-outpoints-felix-alvarado-to-retain-ibf-flyweight-title-and-unbeaten-record-wants-jesse-rodriguez-next

SMM Panel PDF Kitap indir