Sumudica gitmek istiyor! ‘Hayalimde bir büyük takım var’


Sumudica gitmek istiyor!  'Hayalimde bir büyük takım var'

Spor Toto Süper Lig’de daha önce Kayserispor, Gaziantep, Çaykur Rizespor ve Yeni Malatyaspor’u çalıştıran Marius Sumudica özel açıklamalarda bulundu. Şu anda Suudi Arabistan ekiplerinden Al Raed’de görev yapanlar Rumen teknik direktör bilgileri kursu yaptı.

Türkiye’yi ve Türk insanını çok sevdiğini söylüyor Sumudica, hayalinin Türkiye’ye geri dönmek olduğunu belirtti. 51 teknik adamGantep’ten pişmanlık duyduğunu söyledi.

“Suudi Arabistan’da futbol çok değişti”

“Suudi Arabistan futbolu çok değişken. Çok önemli yıldızlar buraya geliyor. Artık takımlar çok güçlü çünkü 8 yabancı hakkı var ve 7’si ilk 11’de başlayabiliyor. Bu da iyi bir rekabet ortamıyla Benimm, Al Raed iyi bir takım, umudu bir takım. Ligin orta sıralarında 8 maç sonu 3 maç kaybettik, 5 maç kaybettik. Dünya maçında 2 aylık aramız var. Üç aylık bir planımız. sonra takımlarının oyunlarını oyna. Abu Dabi’de bir tatile katılacağız. Aranın bitecek. , Aboubakar, Luiz Gustavo gibi büyüka sahipler. Çok zorlu bir takım.”

Cristiano Ronaldo Şampiyonlar Ligi'ne!  Yeni adresi duyurdular

Cristiano Ronaldo Şampiyonlar Ligi’ne! Yeni adresi duyurdular

“Hangi teknikör Kayseri’de bir yıl olacak mı?”

“Kayseri’ye gittiğim zaman bir yıl kaldım ve harika bir gruba sahiptik. Çok iyi çok iyi, çok iyi oyunculara sahiptik ve Türk oyuncularla inanılmaz bir bağ. Bir takım, bir aile kazanmışk. Romanya’dan Sapunaru, Lung ve Boldrin gibi oyuncular da Hangi tekniker Kayseri’de bir yıl yetişmiş?

“Gaziantep’te kalsaydım Avrupa’da oynayacaktık”

“Daha fazla oyuncu sonra Gaziantep’te olması gereken, orada var. alt yüklemesi. Şu anda TFF başkanı olan Mehmet Büyükekşi’ye tebriklerimi iletmek istiyorum. Düşünün, şu andaki TFF başkanı, Gaziantep’te Sumudica ile çalışan kişi. yakın bir zamanda, kesin bir hedefimiz. yok ama bir röportajda, bir şaka yaptım… o etseydim Avrupa’da oynayacak, çok iyi bir takımımız, çok iyi bir takımımız. 18 maç kaybetmedik, 21 maç boyunca her maçı gol attık. Bu benim için de Gaziantep için de büyük bir performans. erkekler daha kötü durumda bitirdiler. İlişkilendirme var ve önemli bir oyuncu getirdik. Çünkü tahvillerimiz var. Ama söylemek istiyorum; Kayserispor ve Gaziantep benim her zaman diliminde ve onlar her zaman iyi sonuçlar almalarını, iyi durumda olmalarını istiyorum.”

İşte Beşiktaş'ın teknik direktör adayları...

İşte Beşiktaş’ın teknik direktör adayları…

“FIFA davayı kazandık, yardimci olmak ama bizi kimse aramadı”

“Rize’yemde hazırdım çünkü Gaziantep’teki şoku henüz atlatamamıştım bile. Ayrıca göreve hedefimizde 20 kişi korona virüse yakalandı. Takım ve oyuncular zaten hazırdı. Her hafta 4-5 farklı oyuncu ve takım inşa etmek zor hakkında çok farklı çokdu. … bana ödemeleri olması gereken 300 bin euro var çünkü herkes için bir para ama benim için önemli değil. .hiç zaman Malatya beni ya da ancak ekibimi aramadı. Oysa ben de desteğim de takıma yardımcı olmak isterdik.Ben oyuncularıma cebimden bonus veren bir teknik direktörüm.”

“Ben Türkiye’den nasıl nefret edilir?”

“Türkiye’de çok iyi yerli hocalar var ve çoğuna büyük saygıyla. Ama söylemek istiyorum; ben hiçbir zaman Türk teknikörler hakkında, Türk halkı hakkında kötü bir şey söylemedim. Ben Türk’ü nasıl sevmem?

“Türkiye’de başarılı teknik direktörler var ve onlara yönelik davranışlara yönelik”

“Türkiye’de İngilizce teknik direktör olmak kolay değil. Ben Romanyalıyım, ülkemde yabancı bir teknik sınıf öğrenci onu gözlemlerim, tercih ederim. Çünkü farklı bir teknik direktör, bir kültürden, farklı stratejiye sahip. teknik teknikörsen her dövüş iyi sonuç için gerçekten hazır olmak Türkiye’de kullanmak futbolcularla aram çok iyi benim hakkımda kötü şeyler söyleyen yok. Jorge Jesus’a karşı çalışmak, ben Al Shabab’I çalıştırırken o da Al Hilal’in başındaydı. Okan Buruk Rıza Çalımbay, Şenol Güneş, Fatih Terim ve diğerleri… Türk antrenör Şener Gençtürk de burada, onu gerçekten çok seviyorum. var. Temel teknik direktör var ve onlara yönelik uygulamalar.”

“Ben 3’lü oynatırken 21 maç üst gol attık”

Süper Lig’de özellikle Kayserispor ve Gaziantep’te üçlü savunmaylayla takımını oynatan Marius Sumudica, bu tamamen eskimeyen ile ilgili olarak şu cevabı verdi:

Fenerbahçe’yi, Beşiktaş’ta “Asla gözükebilecek durumdaki takım amasif bir sistem olarak düşünüyor. Hayır. ‘ı, Başakşehir’i bu şekilde yendik. Nasıl oldu? Çünkü bu nasıl bir anlayışımız var. Bu çok önemli. tamam. Al Shabab’da Asya Şampiyonlar Ligi’nde oynadık ve puan rekoru kırk. Antonio Conte’ninkini yine aynı şekilde. Bunlar aynı şekilde.

“Türkiye’ye geri dönmek hayalim”

“Benim için geri dönmek. Ne zaman hayalim çünkü 2 yıl kontrat ver. Bu kolay bir şey değil. Suudi Arabistan’da 2 yıl kontrat o kadar kolay değil. , Türkiye’yi seviyorum. Türkiye’de yeniden bir şeyler yapmak istiyorum. Türkiye’deki işim bitmedi. Gaziantep’teyken Avrupa kupalarında oynamak üzereydik. Bu lige yeni çıkmış bir takım için hiç kolay değil. Türkiye’de herkes futbolla ilgili konularda, hayatta yaşayabiliyorsunuz, gazeteler, medya, taraftarlar… Onlarca televizyon programı, fanatik taraftar duygular ve hissedarlar… Ben taraftarları, yüklü maç taraftarları, Türkiye’de taraftarları…”

“Türkiye’ye mandıra bir pişmanlığım var…”

Bir pişmanlığım var… Gaziantep’teyken verdiğim o röportajdan önce pişmanım. Aynı zamanda bazı merkezler de bazı alıştırmalar. Ama Sumudica bir futbol çılgını, bir Türkiye çılgını. aslında bu çok seviyorum. Türkiye’den direkt gittim, daha sonra Al Shabab’da Cluj’a çalışıyorum ve şimdi Al Raed’deyim. Türkiye’den hiçbir takımla görüşmedim, teklif de almadım.

“Türkiye’de hayali hayali bir büyük kulüp var…”

“Türkiye’de büyük bir takımı çalıştırırsam o takım Sumudica ile yüzde 100 başarı kazanır. Bu Türkiye kupasında olabilir, Süper Lig şampiyonluğu da olabilir. Türkiye’de Anadolu takımında çalışıp iyi sonuçlar almak hiç kolay bir iş. tane takım var… Ama isim eskim… oradaki favori kulüplerim, yeniden tarih yazmak benim için ancak Gaziantep ve gelecek için konuşuyorum. . Hayatta herkesin hayalleri vardır, benim hayalim de bu.”


Kaynak : https://www.cnnturk.com/spor/futbol/sumudica-donmek-istiyor-hayalimde-bir-buyuk-takim-var

SMM Panel PDF Kitap indir