Strathclyde Sirens’ten Gia Abernethy elit netboldan emekli olma kararını duyurdu | Netbol Haberleri


Strathclyde Sirens’in kaptanı, 2023 Vitality Netball Superleague sezonu için İskoç takımına geri dönmeyecek; franchise ile dört yıl geçirdi ve tarihlerindeki en başarılı dönemin ayrılmaz bir parçasıydı

Son Güncelleme: 08/07/22 19:31pm

Gia Abernethy seçkin netbol kariyeri için zaman ayırdı (İmaj kredisi - Ben Lumley)

Gia Abernethy seçkin netbol kariyeri için zaman ayırdı (İmaj kredisi – Ben Lumley)

Gia Abernethy, İskoç franchise Strathclyde Sirens ile dört sezonun ardından elit netboldan emekli olma kararını açıkladı.

Sirens’in kaptanı, Gail Parata tarafından keşfedildikten sonra 2018’de Vitality Netball Superleague’e taşındı.

Daha önce Avustralya’daki Adelaide Thunderbirds ile bir eğitim ortağıydı ve İskoçya’ya taşındıktan sonra Glasgow merkezli franchise’ın başarısının önemli bir parçası oldu.

Abernethy, Sirens ortamında o kadar çok saygı gördü ki, kulüp kaptanı olarak adlandırıldı ve hem saha içinde hem de dışında sürekli olarak örnek oldu.

Spora olan bağlılığıyla 28 yaşındaki oyuncu, artık kenara çekilme zamanının geldiğini söyledi.

Abernethy, “Fiziksel ve zihinsel olarak içimde başka bir sezon olduğundan emin değilim.” Dedi.

“Bir Siren olarak harika bir dört yıl olmasına rağmen, bu özel franchise’ın bir parçası olduğumu biliyorum ve kendimin yüzde 100’ünü verebilmem gerekiyor ve eğer takıma yüzde 100 adamazsam o zaman” bu bana tam oturmadı.

Abernethy’nin netbol direktörü – Karen Atkinson – sürekli olarak orta saha oyuncusunun yeteneklerini övdü ve daha fazlasını paylaştı. Gökyüzü sporları sahip olduğu etki hakkında.

Atkinson, “Gia olağanüstü bir lider” dedi. “O, karşılaştığım en iyilerden biri.

“Birçok takımda oynadım; kendim liderlik pozisyonlarında bulundum ve diğer takımlara da koçluk yaptım ve o gerçekten çok özel bir lider.”

Abernethy’nin açıklamasının ardından Atkinson şunları ekledi: “Çevre, kültür ve eğitim etiği üzerinde çok büyük bir etkisi oldu,” diye netball direktörü kaydetti. “Son derece özverili ve takımı ilk sıraya koyuyor.”

Abernethy, son iki sezonda 40 raundun tamamında Sirenler kadrosundaydı ve etkileyici formunu kariyerinin sonuna kadar sürdürdü.

28 yaşındaki oyuncu geçen Superleague sezonunda 413 maça çıktı ve sadece Loughborough Lightning’den Hannah Joseph daha fazla katkıda bulundu.
Kaynak : https://www.skysports.com/netball/news/12040/12648434/strathclyde-sirens-gia-abernethy-announces-decision-to-retire-from-elite-netball

SMM Panel PDF Kitap indir