Strasbourg – Lyon tahmini, önizleme, takım haberleri ve daha fazlası


Pazar günü Strasbourg, Stade de la Meinau’da Ligue 1’de Lyon ile karşı karşıya gelecek.

Puan tablosunda Strasbourg dördüncü, Lyon ise dokuzuncu sırada yer alıyor. Peki Strasbourg şaşırtıcı derecede iyi koşularına bir galibiyetle devam edebilecek mi, yoksa Lyon onları bir darbe ile yere mi indirecek?


Strasbourg – Lyon Karşılaşması

Strasbourg, şüphesiz bu sezon Ligue 1’in sürpriz paketi oldu. Sekiz maç kala, 2022-23 sezonu için Avrupa futbolunu güvence altına almak için gerçek bir umutları var.

Julien Stephan’ın adamları 31 Ekim’den bu yana sadece iki kez kaybetti ve sekiz maçlık uzun bir yenilmezlik serisi sürüyor ve dört maç kazanıyor.

En son, Stade de la Meinau’ya 1-0 gönderdikleri Lens formunda zorlu bir testi geçtiler.

Bu arada Lyon, standartlarına göre büyük ölçüde hayal kırıklığı yaratan bir kampanya geçirdi. Geçen hafta Angers ile oynadıkları maçı kazanmalarına rağmen, dokuzuncu sırada kaldılar.

Bir Avrupa eleme noktası henüz Lyon’un çok ötesinde değil. Ancak beşinci sıradaki Nice’in altı puan gerisinde oldukları için bu onlar için zor bir soru.

En son Avrupa Ligi çeyrek finalinde West Ham ile berabere kaldılar ve bu da onlara gelecek haftanın ikinci ayağında yarı final yapma umudu veriyor.

Lyon son kez Strasbourg ile boynuzları kilitlediğinde, ilki 3-1 galip geldi. Lyon, son altı maçında Strasbourg’a kaybetmedi.

Strazburg form rehberi (tüm yarışmalar): WDDD

Lyon form rehberi (tüm yarışmalar): DWDDL.

⚡️ Le program de ce vendredi 8 nisan ⤵️?️ 15h15 – Conf’ de presse avec Ludovic #Ajorque ve Julien #Stéphan öncü #RCSAOL? Youtube’da doğrudan bir suivre⚽️ 16h00 – Katılım


Strasbourg – Lyon Takım Haberleri

Strazburg

Strasbourg, etkili orta saha oyuncusu Adrien Thomasson da dahil olmak üzere bu maç için üç oyuncuya sahip.

Yaralı: Sanjin Prcic, Maxime Le Marchand, Adrien Thomasson.

Şüpheli: Hiçbiri.

Askıya alındı: Hiçbiri.

Kullanılamaz: Yok.

Lyon

Lyon’un da bu maç için üç oyuncusu var, ancak Perşembe günü West Ham ile berabere kaldıklarında bazı değişiklikler yapabilirler.

Yaralı: Maxence Caqueret, Rayan Cherki, Sinaly Diomande.

Şüpheli: Hiçbiri.

Askıya alındı: Hiçbiri.

Kullanılamaz: Yok.


Strasbourg – Lyon Öngörülen 11’ler

Strazburg (3-5-2): Matz Sels, Lucas Perrin, Gerzino Nyamsi, Alexander Djiku, Frederic Guilbert, Jean-Ricner Bellegarde, Jean Eudes Ahlou, Ibrahima Sissoko, Dimitri Lienard, Ludovic Ajorque, Kevin Gameiro.

Lyon (4-2-3-1): Anthony Lopes, Malo Gusto, Jason Denayer, Castello Lukeba, Emerson Palmieri, Houssem Aouar, Tanguy Ndombele, Romain Faivre, Lucas Paqueta, Karl Toko Ekambi, Tino Kadewere.


Caesars’ta 1.100$ İlk Bahis Sigortası


Strasbourg – Lyon Tahmini

Bu maç, iki takım arasındaki ligdeki boşluklara rağmen aranmaya yakın bir maç olmalı. Strasbourg daha iyi durumda ancak Lyon şüphesiz kağıt üzerinde daha güçlü bir takım.

Ancak Perşembe günü West Ham oynadıktan sonra Lyon’un bu maça hazırlanmak için sadece üç günü kaldı. Strasbourg tehlikeli rakipler olduğundan, bu onlar için zor olabilir.

Bu nedenle tahmin, yakın bir ev sahibi galibiyetidir.

Tahmin: Strazburg 1-0 Lyon.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/strasbourg-vs-lyon-prediction-preview-team-news-ligue-1-2021-22?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın