Stradivarius, Royal Ascot’ta dördüncü Altın Kupa için dokuz rakibiyle mücadele ediyor | Yarış HaberleriStradivarius, Royal Ascot'ta dördüncü Altın Kupa için dokuz rakibiyle mücadele ediyor | Yarış Haberleri

Stradivarius, Perşembe günü Royal Ascot’ta dördüncü Altın Kupa arayışına girerken dokuz rakiple karşılaşacak.

John ve Thady Gosden’in kalan atı, son yılların en popüler atlarından biridir ve 2006 ile 2009 yılları arasında art arda dört Altın Kupa kazanan Yeats’in kırdığı bir rekora eşit olacaktır.

John Gosden, Qipco Britanya Şampiyonlar Serisinin başka bir ayağının önünde şunları söyledi: “Bu seviyede hala bu kadar iyi koşması harika. Bu yıl Yorkshire Kupası’nı kazandı ve umalım ki gidip Ascot’ta büyük bir kupaya imza atsın. .

“Düz ahırlarda, o bizimle olduğu sürece normalde etrafta atlar olmaz. Genellikle üç, dört ya da beşte hareket ederler.

“Çok gürültülü, bağırıyor ve oynuyor, ama iyi bir zihni var, sert biri ve eğitiminden keyif alıyor. Eğitmesi çok eğlenceli ve zevkli bir at ve hepsi hakkında bunu söyleyemezsiniz.

“Bu ata bağlı. Sağlamlığa, kalbe, yapıya ve akla sahip birine sahip olduğunuzda şanslısınız ve sadece onunla gidiyorsunuz. Bu, antrenöre çok bağlı değil – antrenörün neyi saatleyeceğine bağlı. o var.”

Alan King, bu hafta Ascot’u vuracak bir sıcak hava dalgasına rağmen, birden fazla Birinci Grup kazananı Trueshan’ı ilan etti. King Pazar günü zeminle ilgili şüphelerini dile getirerek, “Orada bekleyebiliriz, ancak tahmin doğruysa, koştuğumuzu göremiyorum.”

Yeats’in işleyicisi Aidan O’Brien tarafından eğitilen Kyprios, piyasaya göre Stradivarius için en büyük tehlikeyi temsil ediyor.

12 ay önce Kraliçe’nin Vazosunun önündeki stantlarda sinirlenip toplantıya katılmayı reddeden Kyprios, bu sezon Vintage Crop ve Saval Beg Stakes’i kazandı.

Geçen sezon ikinci olan Prenses Zoe, Tony Mullins için bir çatlak daha yaşarken, geçen yılki St Leger ikincisi Mojo Star, Richard Hannon için iki buçuk milden fazla ilk koşusunu yaptı.

Alignak, Earlofthecotswolds, Tashkhan, Bubble Smart ve Burning Victory sahayı tamamlıyor.

William Haggas’ın Sea Silk Road’u, Oaks ikincisi Emily Upjohn’un yokluğunda Ribblesdale Stakes’in favorisi olmaya aday.

Geçen sefer Goodwood’da 10 furlong üzerinde Listelenen bir yarışı kazanmak için geç kaldı ve geziye çıkmak için uygun görünüyor.

O’Brien, Jessica Harrington’ı temsil eden Magical Lagoon ile History’yi yönetiyor. Life Of Dreams, Mukaddamah ve Mystic Wells de altı kişilik bir alana giriyor.

O’Brien’ın The Antarctic’inin başkanlığındaki Grup İki Norfolk Stakes’te, bugüne kadarki her iki başlangıcını da kazanan 11 kişi var.

Richard Fahey’in tek başlangıcını son derece etkileyici bir şekilde kazanan güçlü bir fantazi olan Clearpoint, Salı sabahı yarış dışı bırakıldı. Fahey bunun yerine The Ridler’a güveniyor.

Walbank, Brave Nation, Bakeel ve kısrak Pillow Talk hepsi koşuyor.

Queen’s Reach For The Moon, Hampton Court Stakes’te sadece beş kişiyle karşı karşıya.

Bir zamanlar Derby’nin favorisiydi, bu sezon gecikmiş dönüşüyle ​​Heron Stakes’te ikinci oldu.

Claymore, Cresta, Howth, Kingmax, Maksud listeyi tamamlıyor.

Andrew Balding’in Berkshire Rebel’ı, King George V Handikap için en yüksek ağırlığı paylaşıyor, ancak sırtından 5 lb alan ateşli çırağı Harry Davies’e sahip.

Power Of Beauty ve Mr McCann, Britannia’da maksimum 30’luk bir alan üstlenirken, Balding, Buckingham Palace Stakes’te Taktik’te Oo De Lally ve başka bir Kraliyet koşucusu tarlası.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12633681/stradivarius-tackles-nine-rivals-in-quest-for-fourth-gold-cup-at-royal-ascot

SMM Panel PDF Kitap indir