Stephen A. Smith, insanların Josh Donaldson olayına “ırkçı” çağrışımlar yüklemesinin yanlış olduğunu düşünüyor


Ünlü ESPN muhabiri Stephen A. Smith, 21 Mayıs’taki Yankees-White Sox maçından önce New York Yankees’in üçüncü kalecisi Josh Donaldson ile Chicago White Sox’un kısa stoperi Tim Anderson arasında yaşananlar hakkında söyleyecek çok şeyi vardı.

Son zamanlarda Beyzbol Ligi’ni takip ediyorsanız, şüphesiz Josh Donaldson ve Tim Anderson arasındaki tartışmayı duymuşsunuzdur. 21 Mayıs’taki maçtan önce Donaldson, Jackie Robinson’a atıfta bulunarak Anderson Jackie’yi aradı. Afrika kökenli Amerikalı olan Anderson, buna gücendi ve bunun gereksiz ve kabul edilemez olduğunu söyledi.

Tim Anderson, Josh Donaldson’ın kendisinden “Jackie” diye bahsettiğini söyledi. [Robinson]”

“Tim Anderson, Josh Donaldson’ın kendisinden “Jackie” diye bahsettiğini söyledi. [Robinson]” – @ White Sox Talk

Olay hakkında soru sorulduğunda Tim Anderson, White Sox yöneticisi Tony La Russa ile yorumun ırkçı olabileceğini söyleyerek hemfikirdi.

Stephen A. Smith etkileşimin ırkçı olduğuna inanmıyor

youtube kapağı

Stephen A. Smith’in ESPN programı “First Take”da, o ve analist Marcus Spears, Tim Anderson ve Josh Donaldson arasında neler olduğunu ve Donaldson’ın söylediklerinin saygısız ve ırkçı olup olmadığını tartıştı. Spears, bunun bir dereceye kadar olduğuna inanıyor, çünkü Donaldson’ın Anderson ile ona Jackie deme konusunda herhangi bir sınır oluşturmadığını söyledi.

Stephen A. Smith biraz farklı bir bakış açısına sahip. Bunun saygısızlık olduğunu düşünse de Josh Donaldson’ın söylediklerinin ırkçı olduğunu düşünmüyor. Donaldson’a atıfta bulunarak kendisinin ve Anderson’ın geçmişte benzer etkileşimleri olduğunu ve Anderson’ın daha önce bununla bir sorunu olmadığını söyledi.

Stephen A. Smith daha sonra, “Eğer bu doğruysa, o zaman neden Tim Anderson bundan bahsetmedi? [the past interactions]?” Topu Anderson’ın sahasına koyuyor ve “inkar için o kıpırdama alanını bırakırsa” gelecekte daha da ırkçı durumların yaşanmasına kapı açabileceğini söylüyor. Stephen A. Smith genel olarak Josh Donaldson’ın söylediklerini ifade etti. ırkçı değildi Eğer doğruysa O ve Anderson geçmişte bu şekilde şakalaşıyorlardı.

“Ona Jackie adını verdim. Kendisinin yeni Jackie Robinson olduğunu söyleyen bir röportaj verdi… Aslında bununla ilgili şaka yapmıştık. Bunu ona geçen yıllarda söyledim, sadece şakalaşmaktan başka bir malikanede değil.”

“Ona Jackie dedim. Yeni Jackie Robinson olduğunu söyleyen bir röportaj verdi… Aslında bu konuda şaka yapmıştık. Geçmiş yıllarda ona söyledim, herhangi bir malikanede değil, şaka yapmaktan başka.”- Josh Donaldson, Tim Anderson’la münakaşasında” – @ Jomboy Media

White Sox’un birden fazla üyesi, Josh Donaldson’ın söylediklerinin saygısız ve yanlış olduğuna inanıyor ve sonuçta Tim Anderson’ın tarafını tutuyor. Yankees’in yıldız oyuncusu Aaron Judge bile çıktı ve Donaldson’ın bir hata yaptığını ve bunu kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Josh Donaldson şu anda temyiz etmeye çalıştığı MLB’den bir maçlık uzaklaştırmayla karşı karşıya. Bazıları bunun yaptığı şey için neredeyse yeterli olmadığına inanıyor. Diğerleri, askıya almanın çok sert olduğunu ve Donaldson’a hiçbir şey olmaması gerektiğini düşünüyor. Beyzbol Ligi yakında resmi bir kararla çıkacak.


Jodi Whisenhunt tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/baseball/news-i-sit-tell-anything-josh-donaldson-said-racist-stephen-a-smith-thinks-wrong-people-attach-racist-connotations-josh-donaldson-incident?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir