Stephen A. Smith, Cade Cunningham ve Jaden Ivey’in geri sahasına atıfta bulunarak, NBA draftının galibinin Detroit Pistons olduğuna inanıyor.


Detroit Pistons, drafta önemli bir parça daha eklemeye hazır görünüyordu ve beşinci seçimde Jaden Ivey’i seçtiler. Görünüşe göre takım yükselen yıldız Cade Cunningham için aday arkadaşını bulmuş.

Ancak Pistons henüz bitmedi. Detroit ayrıca yetenekli Memphis uzun adamı Jalen Duren’i New York Knicks ile draft günü takasına eklemeyi başardı. Pistons’a, her ikisi de ilk 12’de seçilen taslaktaki en ilgi çekici iki genç yetenek kazandırdı.

Geçen yılki etkileyici bir drafttan sonra, genel müdür Troy Weaver bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Bugün ESPN’nin “First Take” programında konuşan analist Stephen A. Smith, Pistons’ı şu sözlerle alkışladı:

“Detroit’te gelişen bazı özel şeyler, Isiah Thomas ve Joe Dumars’ı düşünün.”

youtube kapağı

Detroit Pistons beşinci sıradan Jaden Ivey’i seçti

Jaden Ivey, Detroit Pistons'a gidiyor.
Jaden Ivey, Detroit Pistons’a gidiyor.

Detroit Pistons, geçen yıl kolej basketbolunun en heyecan verici oyuncularından biri olan Jaden Ivey’i kadrosuna katmayı başardı. Ivey, 2021-22 NCAA sezonu boyunca Purdue Boilermakers için öne çıkan bir makineydi. Atletizm ve çabukluğun nadir birleşimi, Ivey’i bir sonraki seviyede potansiyel bir yıldız yapıyor.

Cade Cunningham’ın yanına Ivey’nin eklenmesi, Pistons’a ligdeki en heyecan verici genç geri sahalardan birini veriyor. Pistons, yeniden yapılanmalarında ciddi adımlar atmak için gerekli parçaları ekliyor. Ivey geçen yıl maç başına ortalama 17.3 sayı, 4.9 ribaund ve 3.1 asist ortalamaları tutturmuştu.

Jaden Ivey’in annesi Niele, Detroit Shock için oynadı. Büyükbabası James Hunter, Detroit Lions için oynadı. Ivey’nin Pistons tarafından draft edildiği an ❤️

Jalen Duren’i alma hamlesi de Pistons için büyük bir kazançtı. Duren, geçen yıl kolej basketbolunun en genç oyuncularından biriydi ve bir sonraki seviyede dinamik bir iki yönlü silah haline gelebilirdi.

1.80 boyunda, 250 pound olan Duren, güç ve atletizmin nadir bir kombinasyonuna sahip, fiziksel bir doğa ucubesidir. Duren ilk maçını oynadığında hala 18 yaşında olacak. Bununla birlikte, Detroit’te Cunningham ve Jaden Ivey ile birlikte mükemmel bir uyum sağlama avantajına sahip.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-stephen-a-smith-believes-detroit-pistons-winners-nba-draft-cites-backcourt-cade-cunningham-jaden-ivey?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir