Stefan Kuntz: Süreleri tanırlarsa daha iyi listeleri var edeceğiz


Stefan Kuntz: Süreleri tanırlarsa daha iyi listeleri var edeceğiz

A Milli Takımımız hazırlık maçında İskoçya’nın ardından Çekya’yı da 2-1 devirdi. UEFA Uluslar Ligi’nde art arda alınan Lüksemburg beraberliği ve ardından Faroe Adaları yenilgisi sonrasında kullanılması istenen ancak TFF’nin arkasında durarak görevine devam ettirdiği teknik direktör Stefan Kuntz iki galibiyet ve olumlu futbolla biraz nefes aldı.

Türkiye - Çekya: 2-1

Türkiye – Çekya: 2-1

‘Bize güvenleri gerekiyor’

Çekya karşılaşmasının ardından konuşan Alman hoca mücadeleyi, “Taktiksel olarak hem defansif, hem ofansif yönleri gerçekten iyi bir gelişme kaydettik. Arkada sağlam durduk. Tek şut kaleye geldi, o da gol oldu. İskoçya maçında da aynıydı. ı hem Çağlar’ı aynı anda parçaları yerine Cenk ve Tayyip’i ortaya koyuyoruz, seviyemiz değişmiyor, aynı yerde kalıyoruz. Bize güvenmeleri gerekiyor.

‘Yenileri göz önünde tutmalıyız’

İlk kez milli olan oyuncular hakkında da değerlendirme yapan Kuntz, “Önemli olan 4 tane oyuncu ilk defa A Milli Takım ‘da oynadı. Bu benim için çok önemli. Güler bakışları açıkca, Onur, Tayyip ve Samet’i de söylemesi gerekiyor.Bilhassa Onur çok iyi maç çıkardı.Yeni oynayanları göz önünde tutmalıyız” kullandı.

‘Enes şeytanın bacağını kıracak’

İlk golümüzü atan Enes Ünal hakkında da başarılı çalıştırıcı, “Bir Türk atasözü var, ‘Şeytanın bacağını kırdı’ diye. Enes Ünal için durum böyle” yorumunu yaptı.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/spor/futbol/stefan-kuntz-sure-tanirlarsa-daha-iyi-yerlere-varacagiz

SMM Panel PDF Kitap indir