Stefan Kuntz sandalyeden düştü, Türk küfretti! Salon kahkahaya boğuldu


Bir Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz, Çekya ile oynanacak hazırlık karşılaşması öncesinde basın toplantısı düzenledi. 28 yaşındaki milli oyuncu Samet Akaydın ile kameraların karşılaşması geçen Kuntz, takıma ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, “Farklı oyun anlayışı olan iyi oyuncular takımımıza katabilmemizin en büyük sebeplerinden biri Türk takımlarının bu sezonu başarılı olması. Türk kulüpleri son zamanlarda iyi işler ortaya çıkması.” kullanım kullandı.

SANDALYEDEN DÜŞTÜ, ENGLISH KÜFRETTİ!

Ekran Görüntüsü_7

Düzenlenen basın toplantısı oldukça ilginç bir an yaşandı. Tecrübeli teknik adam basın toplantısı sandalyeden düşmeyi önlerken bu esnada Türkçe sinkaflı bir kelime kullandı. Kuntz’un bu tepkisi salonda görenleri güldürürken, yaşananları ve ardından toplantıda kaldığı yerde devam etti.

İŞTE STEFAN KUNTZ’UN AÇIKLAMALARI:

Ekran Görüntüsü_6

Alman adam teknik, “Farklı oyun anlayışı olan iyi oyuncularımıza takımımıza katabilmemizin en büyük sebeplerinden biri olan Türk takımlarının bu sezon başarılı olması. Türk kulüpleri son dönemleri iyiye gidiyor. Genç oyuncular için denge çok önemli. Özcan ve Ferdi gibi farklı bir milli takımda oynayan oyunculara da kazandırmamız önemli.Bunlar için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

“Uzun gelecek bir yolculuk bu. Biz düşüncelerimizi ve planlarımızı uzun vadeli yapıyoruz. İstenmeyen bir durum görülebilir. Biz bunun üzerinde devam ve bir şekilde barındırıyoruz.” sözleriyle açıklamalarına devam eden Stefan Kuntz, “Şu bir ortama alışkındım; Analiz yaptığımda oyuncular benimle direkt diyaloğa girmelerini isteyen biriyim. gidiyor ve biz bunun için enerjimizi alıyoruz.” yorumunda bulundu.

RAKİP SEÇİMİ İÇİN AÇIKLAMA

1384c4d694004ebea4dc77004cfbfa0b

Hazırlık karşılaşmalarında rakipleri seçimi için gelen koruyucu 60 yaşındaki teknik adam, “İskoçya, Galler’e yakın bir rakip onun için böyle bir rakipler. Çek Cumhuriyeti güçlü bir takım. Ama biz kendimize odaklandık, kendi oyunumuzu nasıl sahaya yansıtabiliriz, mart ayına kadar oyuncuları nasıl daha iyi ve hazır hale getirebiliriz bunun derdindeyiz.Bunun üzerine çalışıyoruz.” cevap verdi.

Stefan Kunt, ayrıca, “Tabii ki bu sistemi 90 dakikaya yaymak hatasız mümkün değil. Analizlerde hatalarımızı en aza indirip, oyun kalitesini hedefliyoruz. Biz bir aile olma yolundayız. Bazı oyuncular kadrodan ayrılmak zorunda kalsa da yerine giren 1-0 önde gidiyor. Bu oyunu da sahaya yansıtmaları daha kolay oluyor. Bunun için benim içim rahat.” değerlendirmesinde bulundu.

ARDA GÜLER SORUSUNA CEVAP

62790d90ae298b159c53f387

Kuntz, Arda Güler için gelen yaratık, “Arda beklememden çok daha olgun bir profil. Takıma çok çabuk adapte oldu. Takıma da olumlu katkıda bulunmayı sağladı. Bu da bizim için sürpriz oldu. Ne kadar süre alacak? O yarındaki maçın sonuna göre bakacağız.” şeklinde yanıt verdi.

Stefan Kuntz, “Günay Güvenç neden çağrılmadı?” ise gelen, “Sevdiğim bir kapsamlı camiaların kendi oyuncularını benimsemesi. Performans önemli bir süre devam ediyorsa, beklenti performanslardan yola çıkan ekip kadrosunu belirlerseniz bu takıma çok olumlu yansımalıdır. Bize olan güvenin yüksek olması lazım. bu yüzden senden güven bekliyoruz.” karşılığını verdi.

“AVRUPA KUPASI’NI GÖRECEK KALİTEMİZ VAR”

stefan-kuntz-aa-1698297

“Yerli hoca geliyor, yabancı hoca daha geneli kuralları söylüyor. Yabancı oluyor, bu kez yerli diyorlar. Bu Almanya için de geçerli. Neden se herkes bu içeriği ilgili çok şey biliyor. Ama eğer görevini yapıyorsanız, eleştirilere açık olmanız lazım.” Değerlendirmesinde bulunan Kuntz, son olarak, “İyi bir takımımız var ve her geçen gün gelişiyor. Avrupa Kupası’nı görecek bir kaliteye sahibiz. Bunun dışında insanlar benim hakkımda ne diyorsa pek de kulak asmıyorum.” dedi.

Ekran Görüntüsü_7

Ekran Görüntüsü_6

Ekran Görüntüsü_5

Ekran Görüntüsü_4

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cüneyt Çakır, dünya futbolu müdahale hazırlıkları yapıyor!  UEFA'dan onay çıktıCüneyt Çakır, dünya futbolu müdahale hazırlıkları yapıyor! UEFA’dan onay çıktı
Yılmaz Vural'ın sözleri Buket Aydın'ın ağzını açık bıraktı!Yılmaz Vural’ın sözleri Buket Aydın’ın ağzını açık bıraktı!
Fenerbahçe taraftarını kızdırdı!  Jorge Jesus'u çok mu eleştirdi?Fenerbahçe taraftarını kızdırdı! Jorge Jesus’u çok mu eleştirdi?
Kaynak : https://www.mynet.com/stefan-kuntz-sandalyeden-dustu-turkce-kufretti-salon-kahkahaya-boguldu-353410-myspor

SMM Panel PDF Kitap indir