Stefan Kuntz: Bizi rahat bırakırlarsa daha iyi sonuç alırız – Son Dakika Spor Haberleri


Gaziantep’te oynanan özel maç Çekya’yı 2-1 yenen A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Stefan Kuntz, “İki maçta da kazandık. Ayrıca taktiksel olarak farklı sistemler de oynayabildiğimizi bu maçlarda gördü.” dedi.

Kuntz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, özel maçlarda karşılaştıkları İskoçya ile Çekya’nın düzenli bir şekilde büyük turnuvalara katılan ülkeler olduğunu söyledi.

İki maçta da alınan skorlardan memnun olduklarını söyleyen Kuntz, şu ifadeleri kullandı:

“İki maçı da kazandık. Taktiksel olarak farklı sistemler de oynayabildiğimizi bu maçlarda gördüğümüz. Güven sağlayan. biz daha kolay şekilde kaynaşacağız.Aslında demek istemediğimiz, bize güvenmeleri gerekiyor.Bizi daha fazla güvenip süre tanıyacaklarsa daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.”

Kuntz, Emirhan İlkhan ile Umut Bozok’u oynayamadığı için üzüldüğünü dile getirdi.

Farklı illerde maçlar yaptıkları için mutlu olduğunu vurgulayan Kuntz, “Gaziantep ve Diyarbakır’da da atmosfer harika.” dedi.

“İSA ARDA GÜLER’İ YAVAŞ ŞEKİLDE ADAPTE ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ”

Arda Güler ve diğer genç oyuncular taraftarlar tarafından destek görmenin sorulması üzerine Kuntz, şu danışmanı verdi:

“Samet Akaydin ve Onur Bulut gerçekten çok iyi bir maç çıkardı. Tayyip Talha Sanuç, Cenk Özkacar ve Samet Akaydin üçü ilk defa beraber oynadı. Sisteme ve kendine güvendiklerini gösterdiler ve götürdüler çok sağlam bir oyun çıkardılar. Arda Güler’i karşılaştırmakmamı istiyorum, Gnabry, Moukoko ve Sane olabilir, onlar bize ümit milli takım ve 21 yaş altı takımın geldiklerinde onun herkesin en az 30-50 maç arası Bundesliga maçı vardı.Hocası Jorge Jesus, Arda Güler’i çok yavaş bir şekilde adapte olmamızı ve dikkatli olmamız gerektiğini söyledi. , düzenli olarak çalışıyor.Arda gerçekten çok yetenekli bir oyuncu ama biraz daha zaman tanımamız gerekiyor.”


Kaynak : https://www.ntv.com.tr/sporskor/stefan-kuntz-bizi-rahat-birakirlarsa-daha-iyi-sonuc-aliriz,daKxQk4LLk6VUK5GVw8uHw

SMM Panel PDF Kitap indir