Stefan Kuntz: “Atalanta’dan memnun değilim”


A Milli Futbol Takımı, Gaziantep’te oynadığı hazırlık maçında Çekya’yı 2-1 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İskoçya ve Çekya’nın düzenli olarak büyük turnuvalara katılan takımlar olduğunu dile getiren Kuntz, “İki kez kazandık. Taktiksel olarak farklı sistemleri oynadığımızı gördük. Böylece diğer maçlarda 2-3 taktik üzerine oynayabilirsiniz. İki maçta da son anlarda defansif olarak performansımız çok güzel. Tecrübeli oyuncuların sahada olması genç oyunculara güven sağlayan ve hoca olarak ortada de yardımcı oluyor. Oyuncu karakterlerinden dolayı iskeletli oyuncuların beraberindeki bugün dört genç oyuncuyu ilk kez sahaya sürdük ve çok iyi maç çıkardılar. Hoşuma gitmenin derin taktiksel konuları takım içinde konuşacağız. Emirhan ile Umut’u sahaya süremediğimiz için hareket ediyoruz. Yürütülen bir konu da farklı illerde oynuyoruz. Diyarbakır ve Gaziantep’te atmosfer inanılmaz bir şekilde. Gaziantep’te özellikle gereklilikler çok daha fazlasını verebilir” şeklinde konuştu.

“ARDA YETENEKLİ BİR OYUNCU AMA BİRAZ DAHA ZAMAN GEREKLİ”

AA-20221119-29482323-29482322-TURKIYE_CEKYA

Genç oyuncular sahaya sürdüğünü ve Arda’nın çok yetenekli bir oyuncu olduğunu anlatan Stefan Kuntz, “Bugün ilk kez oynayan Samet ve Onur çok iyi maç çıkardılar ilk kez oynadılar. Yine sahada Tayyip, Cenk ve Samet üçü beraber oynadılar. Sisteme ve kendilerine güvendiklerini gösterip sağlam oyun çıkardılar. Hocası bize Arda konusunda dikkatli olmamızı ve yavaş uyum sağlamamız gerektiğini söyledi. Bugün oyuna girme imkanı oldu, oyuncuları bir hafta boyunca tanıma imkanı buldu. Bu iyi maçlar adapte oldu. Arda yetenekli bir oyuncu ama biraz daha zaman tanımamız gerekli” kullanımlarını kullandı.

KALECİ TERCİHİ

Kaleci tercihi konusunda özel bir neden olmadığını dile getiren Kuntz, “Biz milli takıma birden fazla davet ediyoruz ve onların kapılarını açık olduğunu söylüyoruz. İleriye dönük her şey olabilir. Altay konusunda sorun yok. Doğan’a şans vermek istediği, onun için böyle bir yola başvurduk” dedi.
Stefan Kuntz, Diyarbakır ve Gaziantep’te oynadıkları için mutlu olduklarını ve TFF’nin farklı şehirlerde maçlar oynanmasını görüştüğünü ve onlardan de bu konuyu desteklediklerini kaydetti.

“BU SİSTEMDE OYUNCULAR KENDİLERİNE BİRAZ DAHA FAZLA GÜVENEBİLİYORLAR”

Stefan Kuntz, üçlü defans sistemini oynatmaya çalışmakla kullanmak istiyordu, “Üçlü defansı oyuncular aktif oynamamıştı. Türk kulüpleri zaman zaman bu sistem oynuyor. Oyuna koyduğumuz oyuncular kendilerine biraz daha fazla güvenebiliyorlar. Ozan bu sene transfer oldu. Merih kendi kulüplerinde merkezde bu sistem oynuyor. Çağlar tecrübesinden dolayı bu sistemi oynamasını biliyordu. Cenk için yeni olabilir. Oyuncuların sahada rahatlatması için yatak sistemini oynatmaya çalışıyorum ama bir sıkıntı yaşamadık” şeklinde konuştu.

“DOĞAN, ŞANSI HAK ETTİ”

AA-20221119-29482420-29482419-TURKIYE_CEKYA

Kuntz, asla altın hatalı olduğu değerlendirmesinde yapılan kaleci Doğan’a sahip olan rehber, “Doğan çok yetenekli, 2002 doğumlu Fransa’da maç yapan bir kaleci. Bizde de kesinlikle şans hak etti. Ben genç ve yetenekli kaleci varsa milli takıma kazandırıp, şans veririm. Doğan bugün sahaya çıktı ve iyi oynadı. Doğan deneyimiyle daha iyi olacak” dedi.

“TÜRK KULÜPLERİ İLE GÖRÜŞMELERİMİZ OLDUKÇA OLUMLU”

Kuntz, oyuncu oynaması veya din açıklamasına yönelik derslerden taleplerin geldiğini de vurgulayarak, “Kulüplerden gelen istek oyuncularla ilgili yorgunluğu ve sakatlığı nedeniyle din açıklaması oluyor. Bunun dışında farklı bir sonuç olmuyor. İrfan Can kamptan ayrılıp direkt konuma gitti. Memnun olmadığım tek takım Atalanta. O da Merih ile ilgili. Orkun’un takımı en üst seviyeden beri tek maç oynaması gerektiğini söylemişti. Türk kulüpleri ile görüşmelerimiz oldukça olumlu, herhangi bir sıkıntı yok” ifadesini kullandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hırvatistan maçı Bursa'da oynanacak!Hırvatistan maçı Bursa’da oynanacak!
Cristiano Ronaldo açıklaması geldi!  ''Ben olsam alırım''Cristiano Ronaldo açıklaması geldi! ”Ben olsam alırım”
Volkan Demirel Yunan basınına konuştu!  ''Dünyada onun gibi''Volkan Demirel Yunan basınına konuştu! ”Dünyada onun gibi”
Kaynak : https://www.mynet.com/stefan-kuntz-atalanta-dan-memnun-degilim-353491-myspor

SMM Panel PDF Kitap indir