Stan Moore içeriği, El Habeeb ile Leger’a kadar zaman ayıracak | Yarış HaberleriStan Moore içeriği, El Habeeb ile Leger'a kadar zaman ayıracak | Yarış Haberleri

Stan Moore, Cazoo Derby’deki göz alıcı koşusunun ardından El Habeeb’i St Leger’da bir çatlak için kaynatmadan önce bolca zaman verecek.

El Habeeb, geçen ay Listelenen 10 kürklü bir Newmarket etkinliğinde ilk çıkışında altıda beşinci bitirdikten sonra tayların Klasiğine seçildi.

Yine de Epsom’da John Egan’ın altında 250-1’lik şansını geride bırakarak 10. sırayı almak için sahanın gerisinden güzel bir şekilde kaldı ve sıralamada bir yeri hak etmediğini düşünen eleştirmenleri susturdu.

Tipik olarak abartısız olan Moore, “İyi koştu. Şimdi ara verecek. Hala büyük bir bebek ve iki çok iyi koşusu oldu. Bir bakire için gidecek ve sonra St Leger’e girecek – bu onun oyun planıdır.

“Leger’de devam edip bir şeyler yapmasını umarsınız ama bence Epsom’da çok iyi bir at olduğunu kanıtladı ve Doncaster’da her şansı olacağını düşünürdünüz.”

Bununla birlikte, Al Rifai’nin Mohamed Khalid Abdulrahim’in oğlu – Galileo’nun Kanada Birinci Sınıf birincisi Lahaleeb’den iyi yetiştirilmiş bir oğlu – Upper Lambourn antrenörü kazançlı bir yol çizebilecek bir yol çizdiği için sonbahara kadar bir daha görülmeyecek. yurt dışı kış kampanyası

Moore, “Bu koşu için doğal olarak tekrar gelişeceğini düşünürdünüz,” diye ekledi. “Bence muhtemelen Leger’dan üç hafta önce koşacak.

“Ahıra gidecek ve kesinlikle güzel bir mola verecek. Sırtındaki güneş ona iyi gelecek ve gelişmeye devam edecek bir at.

“Muhtemelen kışın Arap devleti yarışlarından bazılarını yapacak, bu yüzden burada ne olduğu konusunda çok fazla endişelenmenize gerek yok.”

Bu arada Moore, The Wizard Of Eye ile Royal Ascot’ta potansiyel bir geziye bakıyor.

Moore, Galileo Gold’un Hampton Court Stakes’e gidebilecek güçlü oğluna olan inancını kaybetmedi.

Moore, “Göz Büyücüsü, Perşembe günü Ascot’ta bir çeyrek mil yarışına girildi,” diye ekledi.

“Muhtemelen Alman Ginesi’nde çerçevenin dışında kaldığı için biraz şanssızdı. İngiliz Gine’de gerçekten iyi bir yarış çıkardı. Aşırı yenilmedi ve çevresinde iki boyda çok sayıda iyi at vardı.

“Yaklaşık 17,2 (eller) olduğunu hesaba katmalısınız ve ne yazık ki oraya gidip gitmemek konusunda ince bir çizgidesiniz, çünkü atın şu anda ne olduğunu düşünürseniz, gelecek yıl tam bir at olacak. , çünkü onu uygun şekilde eğitebilirsin.O hala biraz zayıf.

“Gidip gitmememiz hala tartışılır. Ağustos’ta ne olduğunu görmeye çalışabiliriz. Kaçacağından emin değiliz ama muhtemelen gidecek.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12632657/stan-moore-content-to-bide-time-until-leger-with-el-habeeb

SMM Panel PDF Kitap indir