St. Louis Cardinals taraftarları, birinci kaleci Paul Goldschmidt’in Ulusal Lig MVP Ödülü’nü kazanmasıyla ateşlendi


Louis Cardinals’ın ilk meydan oyuncusu Paul Goldschmidt, 2022 Ulusal Lig MVP Ödülü’nü kazandı. OPS (.981) ve yavaşlama (.578) ile Ulusal Lig’e liderlik etti. Ödülü kazanmak için Manny Machado ve takım arkadaşı Nolan Arenado’yu yendi.

O, Albert Pujols’un kazandığı 2009 yılından bu yana ödülü kazanan ilk St. Louis Kardinali. Paul Goldschmidt, Mayıs ayında Ayın Ulusal Lig Oyuncusu oldu. Ayrıca üç kez NL Haftanın Oyuncusu ödülünü kazandı.

Altına Gidiyoruz!Harika bir 2022 sezonunun ardından, Paul Goldschmidt sizin NL MVP’niz.

Louis Cardinals taraftarları, ödülü Paul Goldschmidt’in kazanmasından dolayı çok mutlu. Sahip olduğu yılla bunu yapacağından emindiler. Sezonu 35 home run ve 115 RBI ile .317’ye ulaşarak tamamladı.

Hayranlar, slugger için bunun çok geciktiğine inanıyor. Kariyeri boyunca birkaç farklı durumda ödülü kazanmaya yakındı. Sonunda aldığı için mutlular.

Bir hayran, “Kazanacağına dair herhangi bir şüphe varmış gibi,” diye yanıtladı.

“Şuradaki benim KEÇİM” diye tezahürat yaptı bir başkası.

Hayranlar, Goldschmidt’i ödül için tebrik etmek için Twitter’a gitti. Ödülün açık ara galibi olduğunu düşündüler.

Manny Machado ikinci, Nolan Arenado ise ödül oylamasında üçüncü oldu. Machado, Padres’in hücumunun ana kaynağıydı ve 32 home run yaptı. Arenado, Goldschmidt ile birlikte 30 home run yaparken üçüncü aşamada NL Altın Eldiven Ödülünü kazandı.

Paul Goldschmidt ve St. Louis Cardinals, NL Central şampiyonu olarak tekrarlamak istiyor

St. Louis Cardinals - Chicago Cubs 1. Maç
St. Louis Cardinals – Chicago Cubs 1. Maç

Louis Cardinals sezonu 93-69’luk bir rekorla tamamladı. National League Central’ı kazanmak için yeterince iyiydi. Yedi maçı Milwaukee Brewers’ın önünde bitirdiler.

Sezon sonrasında umdukları sonuç bu değildi. NL Wild Card Serisinde Philadelphia Phillies tarafından elendiler. Takım, hücumda bir şeyler yapmakta zorlandı ve Phillies çok ateşliydi.

St. Louis gelecek yıl daha da güçlenecek ve sezon sonrasında daha iyi bir performans gösterecek. Ancak, önce oraya ulaşmak için bazı parçalar eklemeleri gerekecek.

Yadier Molina ve Albert Pujols 2022 sezonunun sonunda emekli olurken, doldurmaları gereken birkaç yer var. İkisini de değiştirmek kolay olmayacak. İkisinin Kardinaller için inanılmaz kariyerleri oldu.

Kardinallerin sezon dışında bu boş pozisyonlara nasıl yaklaştığını görmek ilginç olacak.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/baseball/news-as-doubts-win-that-s-goat-right-there-st-louis-cardinals-fans-fired-first-baseman-paul-goldschmidt-wins-national-league-mvp-award?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir