St Johnstone, Aberdeen’i yendikten sonra Dundee İskoç Premier Ligi’nden düştü | Futbol HaberleriSt Johnstone, Aberdeen'i yendikten sonra Dundee İskoç Premier Ligi'nden düştü | Futbol Haberleri

St Johnstone Çarşamba gecesi Aberdeen’i mağlup ettikten sonra Dundee İskoç Premiership’ten düştü.

Callum Hendry’nin St Johnstone için ilk yarı golü, Saints’e Aberdeen karşısında 1-0 galibiyet getirdi – bu da Dundee’nin onları İskoç üst uçuş masasında yakalayamayacağı anlamına geliyor.

Hendry, Saints’in play-off’ta Arbroath veya Inverness ile karşılaşmasını sağlamak için Ocak ayında Kilmarnock ile bir kredi büyüsünden döndükten sonra sekizinci golü için bir Glenn Middleton kesintisi yaptı.

Galibiyet onları Mark McGhee’nin Dundee’sinden tartışmasız altı puan geride ve sadece bir maç kaldı, Aberdeen ise Jim Goodwin’in devraldığı Şubat ayından bu yana 11 maçta sadece iki galibiyetle hayal kırıklığı yaratan bir serinin ardından 10. sırada kaldı.

Dundee’den bir kulüp açıklaması şöyle: “Dundee Futbol Kulübü ile bağlantısı olan herkes için kuşkusuz hayal kırıklığı yaratan bir sezon oldu.

“Kampanya boyunca destekleri için her bir destekçiye teşekkür etmek istiyoruz. Geçen sezon tribünlerde taraftar olmadan tam bir sezon geçirdikten sonra hepinizi tekrar hak ettiğiniz yerde görmek harikaydı ama ne yazık ki yetersiz kaldık. parkta.

“Her zaman olduğu gibi, taraftarlarımızın özverisi inanılmazdı ve destek için daha minnettar olamazdık. Kulübün 2022/23 sezonuna girerken mümkün olan en iyi konumda olmasını sağlamak için perde arkasında çalışmalar zaten devam ediyor.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12610699/dundee-relegated-from-scottish-premiership-after-st-johnstone-beat-aberdeen

Yorum yapın