SPOR HABERİ – Kulüpler Birliği isyanda! Yabancı kuralı…

Kulüpler Birliği’nin toplantısının ardındaki Başkan Ahmet Ağaoğlu, açıklamalarda bulundu. Yeni MHK’nin ve başkanının istekleri doğrultusunda oluşmadığını bildiren Başkan Ağaoğlu, “Serdar Tatlı’nın gitmesiyle alakalı olarak kulüplerimizin veya Kulüpler Birliği’nin bir talebi olmadı. Serdar Tatlı gitti, değişen bir şey değil. Milli kanalda bir yorumcu, ‘Hakem hatalarının hesabını başkanlar taraftarlarına verir’ dedi. Bunu Kulüpler Birliği’nin istediğini düşünüyor. Bize Merkez Hakem Kurulu Başkanı sorulmadı. Kamuoyundan 10 dakika önce arandım, pek söylediler” yorumunu yaptı.

YABANCI KURALI KALDIRILMALI
Atamalardaki saydamlık, gözlemci notları ve raporlarının dinç olarak değerlendirilmesi, VAR ve saha hakeminin bağımsız olması, VAR’da icabında algoritmik bir yapıya geçilmesinin gerektiğini vurgulayan Ağaoğlu, hakemlikte akrabalık ilişkisinin de sona erdirilmesini istedi. Yabancı kuralıyla da ilgili olarak Başkan Ahmet Ağaoğlu, “Bu sene direktifler yürürlüğe girdiğinde yaşadığımız sıkıntılar herkesin malumu. Yabancı kuralı 7+4 olduğu süre bu sıkıntıların daha da büyüyeceği fazla açık. Futbol Federasyonu’yla 7+4’ün rafa kaldırılması için mülâkat kararı aldık” ifadelerini kullandı.

FARKLI BİR İHALE
“Anlaştığımız, danışman şirketin 9 elemanı şimdi görüşmelere devam ediyor. Ayrı bir yapıyla ihaleye çıkma düşüncesi var. 6-7-8 paketle çıkma düşüncesi var. Onun altyapısı oluşturuluyor.”

300 MİLYON TL SÖZÜ VAR VERGİ BORÇLARI ÖTELENMELİ
Anadolu kulüplerimiz önemli finansal sıkıntılar içerisinde. Sezon başında 300 milyon liralık bir laf vardı. Başkandan bu sözün ivedilikle yerine getirilmesini bekliyoruz. Yapılandırılmış vergisi ötelenmeyen tek endüstri futbol endüstrisi. Her şeyin kapalı olduğu bir dönemde 3 günde bir maç oynayarak izleyiciyi ekrana kilitledi futbol. Ülke ekonomisinin şımarık çocuğu da edinmek istemiyoruz lakin tüm vergilerin ötelendiği noktada biz de ötelenmesini istiyoruz. Bu konuyu yeniden gündeme getireceğiz. 300 milyon lira sözünün federasyon başkanı tarafından da yerine getirilmesi gerekiyor.”

SPOR HABERİ - Kulüpler Birliği isyanda! Yabancı kuralı...

Kulüpler Birliği yayın ihalesi danışmanlığı için uzlaşma imzaladı!

Yorum yapın