SPOR HABERİ – İşte Galatasaray’daki kayıpların 3 nedeni!

Galatasaray bu sezon UEFA Avrupa Ligi ve Süper Lig’de çok öbür performanslar sergiliyor.

SEBEPLER TARTIŞILIYOR
Milliyet’in haberine göre; UEFA Avrupa Ligi’nde grubunda lider olmasına rağmen Süper Lig’de 12. hafta sonunda bütün 15 puan kaybeden Cim-Bom’un yaşadığı bu durumun nedenleri tartışılıyor.

Sarı-kırmızılılar bunun en önemli sebebi olarak ligdeki rakiplerin oyun anlayışını gösteriyor. Buna kadar Türkiye’de takımların puan stratejisi Galatasaray’ı zorluyor.

SÜPER LİG’DE ‘BEKLİYORLAR’
Süper Lig’de ağırlıklı olarak takımların savunmada beklemesi ve Galatasaray’ın da set oyununda zorlanmasının bu durumun belli başlı sebebi olarak görüldüğü belirtildi.

Avrupa’da ise rakiplerin daha açık oynadığı ve sarı-kırmızılıların geçiş oyunundaki etkinliğinin olumlu sonuçlarını aldığı ifade edildi.

1) ‘LİDER’ EKSİKLİĞİ
Lazio, Marsilya ve Lokomotiv Moskova’nın bulunduğu Avrupa Ligi’nde istediği sonuçları almasına rağmen Süper Lig’de kapanan takımlar karşısında kilidi açmakta fazla zorlanan Galatasaray’da lider oyuncu eksikliği de yine negatif sonuçlar doğuruyor.

Takımda ve özellikle birincil 11’de bu profildeki oyuncu sayısının beceriksiz kalmasının büyük handikaplar yarattığı kaydedildi.

2) SÜREKLİ FARKLI 11
Galatasaray’da bu sezon kadro istikrarı da sağlanamadı. Ligde ve Avrupa’da durmadan farklı kadrolarla maçlara meydana çıkan Cim-Bom’da rotasyon tekrar işe yaramadı.

Hafta içindeki Lokomotiv Moskova maçından daha sonra Karagümrük karşısında Ömer Bayram, Emre Kılınç, Babel gibi başlıca protez bekleyen isimlerle başlayan Teknik Direktör Fatih Terim istediği sonucu alamadı.

3) İSTİKRARSIZLIKLAR HANDİKAP
Galatasaray’da sezon başından bu yana yaşanan istikrarsızlığın yeni bazı için en büyük handikaplardan biri olduğu aktarıldı.

Yorum yapın