SPOR HABERİ – Galatasaray’ın yıldızı Mostafa Mohamed için karar! Hapse girecek mi?

Mısır Başsavcılığı, Galatasaray’ın Mısırlı yıldız oyuncusu Mostafa Mohamed’in yerine 3 sınava giren arkadaşı hakkında soruşturma kapsamında 4 jurnal nezaret kararı verdi.

Mısır gazetelerinden El-Yevm es-Sabi’de yer alan haberde, yapılan sorgulamada sanığın, Afrika Uluslar Kupası için Mısır Milli Takımı ile Kamerun’da çaba eden forvet oyncusu adına 3 sınava girdiğini itiraf ettiği bildirildi.

İfadesinde sanığın, Galatasaray ve Darı Ulusal Takımı oyuncusu Mostafa Mohamed’in Afrika Uluslar Kupası için mücadele ettiğini, bunun vatani bir atama olduğunu ve arkadaşının sınıfta kalmasından çekindiği için sadece yardımcı olmak istediğini söylediği aktarıldı.

Mısır Başsavcılığının, sanığın suçunu itiraf etmesinin peşinde soruşturma zarfında 4 jurnal gözaltı kararı verdiği ve soruşturmanın devam edeceği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?
Darı’ın Giza kentinde yer alan bir eğitim enstitüsünde 24 Ocak’ta Galatasaray’ın forveti Mostafa Mohamed’in arkadaşı olduğu iddia edilen bir kişinin meşhur futbolcunun yerine sınavlara girdiği söylentileri yerel medyaya yansımıştı.

Söylentilerin ardından konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında sorgulanan davalı, “Mostafa Mohamed ülkemizi temsil ediyor. Geleceği konusunda yardımcı olmak istedim.” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum yapın