Spor haberi – Beşiktaş’ta Sporting maçı primi belli oldu! 30 milyon TL…

Beşiktaş için Sporting mücadelesi, basmakalıp bir maçtan artı önem arz ediyor. Ülke puanı olarak oldukça bezginlik yaşadığımız dönemde Kartal, Portekiz’den galibiyetle dönerse Türkiye’ye bu anlamda manâlı bir katkı yapmış olacak.

İkinci olarak işin fiziki boyutu da var. Siyah- Beyazlılar eğer Sporting’i yenerse galibiyet primi olarak kasasına 2.8 milyon Euro (30 milyon TL) girmiş olacak. Beraberlikte ise Kara Kartal 930 bin euro’nun (10 milyon TL) sahibi olacak.

GRUPLARDA TARİHE GEÇTİ
Katıldığı son Şampiyonlar Ligi grup mücadelesini yenilgisiz tamamlayan Beşiktaş, bu performansıyla Türk futbol tarihine geçti.

Bu sonuçla Türk takımları arasında grubu yenilgisiz tamamlayan birincil ekip olan Kara Kartal, 14 puanla şampiyonlar liginde en fazla puana ulaşan Türkiye temsilcisi oldu.

3 ÇEYREK FİNAL OYNADI
Avrupa kupalarında 3 kez çeyrek finale yükseldi. Kazanan Kulüpler Kupası’nda 1986-87 sezonunda adını çeyrek finale yazdıran Beşiktaş, 2002-03 sezonunda ise bu defa UEFA Kupası’nda aynı başarıyı sergiledi. Beşiktaş, 2016-17 sezonunda da UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek finalde çaba etti.

Yorum yapın