“Speed ​​se kuch nahi hota”- Shaheen Afridi, Umran Malik kadar hızlı bowling oynamak isteyip istemediği konusunda, Ferguson


Pakistanlı sol kol pacer Shaheen Afridi, yeni topla farklı formatlarda vuruş yapmasıyla ün kazandı. 2021’deki Testlerde özellikle sansasyonel oldu ve aynı zamanda Sir Garfield Sobers erkekler Test kriket oyuncusu seçildi.

Speedster’lar Umran Malik ve Lockie Ferguson, yakın zamanda sona eren IPL 2022 sezonunda gerçek dışı bir tempoyla bovling yaptı. Bir basın toplantısında Afridi’nin hızını onların seviyesine çıkarmak isteyip istemediği sorulduğunda, 22 yaşındaki oyuncu, çizgi ve uzunluk olmadan hızın bir faydası olmadığını belirtti.

Shaheen Afridi gazetecilere, vurucuları yenmek için topu savurmanın neden tempo kadar önemli olduğunu açıkladı. Ayrıca çizgisi, uzunluğu ve vuruşuyla daha da etkili olabilmek için temposunu artırmaya çalıştığını da ortaya koydu. İşte söylemek zorunda olduğu şey:

“Hız se kuch nahi hota (hız hiçbir işe yaramaz. Bowlingi bu kadar hızlı düşünmemiştim. Şahsen inanıyorum ki, hızın bir faydası yok. Çizginiz, uzunluğunuz ve vuruşunuz yoksa, yapamazsınız.” Vurucuyu kolayca yen. Yine de, tempomun artması için kondisyonuma odaklanmaya çalışıyorum. Umarım daha fazla tempo üretebileceğim ve çizgim ve uzunluğum da daha iyi olacak.”

Batı Hint Adaları’na karşı iyi bir kriket oynamayı dört gözle bekliyorum: Shaheen Afridi

Pakistan, üç ODI için Batı Hint Adaları’na ev sahipliği yapacak. Pakistan’daki havanın daha sıcak olmasına rağmen Shaheen, kendisinin ve diğer hızlayıcıların zorlu sahalara çıkıp ellerinden gelenin en iyisini yapmaya hazır olduklarını iddia etti. Belirtti:

“Hava sıcak ama içinde iyi kriket oynamayı dört gözle bekliyoruz. Hızlı bowling oynayanlar için yaz aylarında uzun büyüler yapmak zorlu bir mücadele olurdu ama bir profesyonel olarak bununla yüzleşmeye hazırız.”

Pakistan ve Batı Hint Adaları arasındaki ilk ODI 8 Haziran’da oynanacak.


Sankalp Srivastava tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-speed-se-kuch-nahi-hota-shaheen-afridi-whether-wants-bowl-quick-umran-malik-ferguson?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel