Sosa’dan Arda Güler’e: O frikiki atacak çok maçların olacak

Helsinki maçının son dakikalarında kazanılan frikik atışını Arda Güler’e bırakmayınca taraftarların tepkisiyle karşılaşan Jose Sosa, 16 yaşındaki futbolcuya, “O frikiki atacak fazla maçların olacak” dedi.

Sosa'dan Arda Güler'e: O frikiki atacak çok maçların olacak

Fenerbahçe’nin Arjantinli futbolcusu Jose Sosa’dan 16 yaşındaki futbolcu Arda Güler’e, “Fenerbahçe tutkunu biliyorum, bunlar futbolda sıradan şeyler, ileride de fazla yaşayacaksın. Çalışmaya devam et, bir gün bu takımın yıldızı olacaksın” dedi.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu ilk maçında Helsinki ile oynanan karşılaşmadaki frikik pozisyonu ile ilgili gündeme gelen Sosa ve Arda ikilisi maçın gerisinde sabahleyin kahvaltıda buluştu.

Arkadaş Canlısı sohbette Arda’ya kendi tecrübelerini aktaran Sosa, “Siz bu takımın geleceğisiniz, siz oynadığınız sürece abileriniz olarak biz çok mutlu oluyoruz. Önünüzde fazla uzun bir futbol kariyeri var ve o frikiki atacak çok maçların olacak” dedi.

Arda da pozisyonda frikik kullanmak istemesinin hayallerinden ötürü olduğunu ve asla saygısızlık etmek istemediğini Arjantinli futbolcuya iletti.

Avrupa arenasının kulüp için öneminin farkında olan olduğunu dile getiren genç oyuncunun bu sözleri, Sosa göre kavrayış ve sempatiyle karşılanarak, “Ben seni tanıyorum, Fenerbahçe tutkunu biliyorum, bunlar futbolda olağan şeyler, ileride de çok yaşayacaksın. Çalışmaya devam et, bir gün bu takımın yıldızı olacaksın” diye konuştu.

(İHA)

Yorum yapın