Sonbahar Enternasyonalleri: Fransa, Japonya’yı yenerek 2022’ye yenilmedi | Rugby Birliği Haberleri


Les Bleus’un zaferi, Thomas Ramos’un çizmesiyle Damian Penaud, Charles Ollivon ve Anthony Jelonch’un denemeleriyle güvence altına alındı; önümüzdeki hafta sonu iki final Sonbahar Uluslar Serisi maçı yapılacak – Galler – Avustralya ve İngiltere – Güney Afrika

Son Güncelleme: 20/11/22 15:48

Fransa'nın Japonya'ya karşı kazandığı zafer, takvim yılını yenilmez bir rekorla bitirmelerini sağlıyor.

Fransa’nın Japonya’ya karşı kazandığı zafer, takvim yılını yenilmez bir rekorla bitirmelerini sağlıyor.

Fransa, Damian Penaud’un son Sonbahar Milletler Serisi fikstüründe Japonya’yı 35-17 yenmesine yardımcı olan iki denemesinin ardından 2022’yi yenilmedi.

Avustralya ve Güney Afrika’yı şimdiden yenen Les Bleus, serideki üç galibiyetten üçünü kazandı ve bu yıl yenilmedi.

Gelecek yılın Dünya Kupası ev sahipleri de cezalı kaptanları Antoine Dupont olmadan galibiyetlerini teslim ettiler.

Yedek kaptan Charles Ollivon ve Anthony Jelonch diğer iki Fransız denemesi için geçti ve Thomas Ramos üç penaltı ve üç dönüşüm attı.

Japonya’nın denemeleri ikinci yarıda Naoto Saito ve Siosaia Fifita’dan geldi ve Seungsin Lee iki dönüşüm ve bir penaltı attı.

Sonuç, Brave Blossoms’ın geçen hafta sonu İngiltere’ye yenilerek serideki ikinci yenilgisini verdiğini gördü.

Kanat oyuncusu Penaud, yedi dakika sonra ev sahibini öne geçirdi, Romain Ntamack’in sert bir tekmesiyle koştu ve saha dışına çıkmakla tehdit ettiği için bir dokunuş elde etmek için koşmadan önce topa kendi üzerine tekme attı.

Ollivon ilk yarı vuruşunu deneyerek farkı 21-3’e çıkarmadan önce Fransa öne geçerken Ramos üç penaltı attı.

Japonya, ilk yarıdaki sayılarını Lee ile bir penaltıdan attı, ancak ikinci yarının üç dakikasında, Shogo Nakano’nun molasının ardından Saito geçince Fransız liderliğini hızla düşürdü.

Fransa’nın Sonbahar Milletler Serisi sonuçları

Fransa 30-29 Avustralya
Fransa 30-26 Güney Afrika
Fransa 35-17 Japonya

Japonya, geçen hafta sonu Twickenham’da göründüğünden daha güçlü görünmeye devam etti ve Penaud’nun ikinci denemesi ve 37 uluslararası yarışmada 21’inci denemesi için geniş bir hamleyi bitirdiği saat işaretine kadar Fransızları uzak tuttu.

Üç dakika sonra Fifita, Fransa’yı hazırlıksız yakaladı ve beş metre uzaktan geçerek Japonya’yı oyunda tutmak için açığı 11 sayıya düşürdüler.

Ancak ev sahibi, Jelonch bir dizi kısa pası bitirdiğinde daha rahat bir galibiyet marjı sağladı. Les Bleus için o gün bir felaket, maçın başlarında pivot Gael Fickou’yu ayak bileğinden sakatlanarak kaybetmekti.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/news/12040/12751797/autumn-internationals-france-victorious-over-japan-to-produce-unbeaten-2022

SMM Panel PDF Kitap indir