SON DAKİKA: 12 Dev Adam Polonya karşısında farklı kazanan


Son dakika haberi! A Milli Basketbol Takımı, Sinan Erdem Spor Salonu’nda karşılaşma karşılaşmasında Polonya’yı 94-78 yendi

SON DAKİKA: 12 Dev Adam Polonya karşısında farklı kazanan

Cedi Osman’ın 3’lüğüyle öne çıkan Türkiye, ilk 5’te, Şehmus Hazer Ercan Osmani’nin ve 15-9’luk yükselişe geçti. Polonya’nın da atışlarla geldi.

Televizyon molasının ardından Onurlap Bitim’in 3’lüğü, Furkan Korkmaz ve Ercan Osmani’nin tutuklanmasıyla periyot doğru 8 kişi yakalandı yakalandı. İlk periyot Türkiye’nin 26-18 üstünlüğüyle sona erdi.

SON DAKİKA: 12 Dev Adam Polonya karşısında farklı kazanan

İkinci periyotta ilk sayı pota altından Dominik Olejniczak ile Polonya’dan geldi, Melih Mahmutoğlu bu sayıya üçlükle cevap verdi. Türkiye 8. dakikadaki molaya 10 sayılık kızla girdi: 32-22.

Türkiye’nin Yiği Saybir’in üst üstü 6 sayısıyla farkı 15 sayıya gitti. Mola dönüşü, Türkiye’de Yiğitcan Saybir ve Furkan Korkmaz’ın alacağına hediye edilen takımklarla, periyodun oğlu 2 dakikasında farkı 10’a kadar düştü: 44-34.

Son 1 farkı 8’e indiren Polonya’ya, Metecan 3’lükle cevap verdi ve ilk yarı Türkiye’nin 47-36 üstünlüğüyle bitti.

SON DAKİKA: 12 Dev Adam Polonya karşısında farklı kazanan

Üçüncü periyotta Polonya, oyuncularının 3’lük farkı eritmeye çalıştı. Michal Sokolowski ve Michal Michalak’nin 3’lüklerine, serbest vuruştan Furkan Haltalı ve Şehmus Hazer cevap verdi. Fark 4 sayıya kadar düştü: 53-49.

Mola’da çalınan durumdaki oyun için farklı bir 10 sayıya kadar çıkarmayı tercih etti. Periyot bitimin 2.08 kala Polonya molasına 61-51’lik skorla geçildi. Furkan Korkmaz ve Cedi Osman’ın çalıntılarına, konuk takımdan Jakub Schenk 3’lüğü ve atış atışlarıyla karışlık verdi.

3. periyotta da üstünlüğünü elde eden Türkiye, 68-60’lık avantajla bu periyodu bitirdi.

SON DAKİKA: 12 Dev Adam Polonya karşısında farklı kazanan

Son uzay Türkiye farkı 16’ya çıkardı: 81-65. Mola şansının farkı eritme çabası Türkiye’nin iyi oyunuyla sonuçsuz kaldı. Rahat oyunu sürdüren Türkiye, rakip takım 3’lük bulsa da maçı 94-78’lik skorla kazanmasını bildi.

Öte yandan maçın 3. periyodunun sonunda, Avrupa’da ikinci olan 18 Yaş Altı Türkiye Basketbol Milli takımı oyuncuları ve teknik donanım., sahaya çağrıldı Taraftarlar ve Türkiye A Basketbol Milli takımı, gümüş Madalya sahibi milli takımı alkışlarla tebrik etti.


Kaynak : https://www.ntv.com.tr/sporskor/son-dakika-12-dev-adam-polonya-karsisinda-farkli-kazandi,Xs1qYw87lE213vZw9MwguA

SMM Panel PDF Kitap indir