Sneh Rana ve Taniya Bhatia, Commonwealth Games için Hindistan Kadın kadrosu açıklandı


Çok yönlü bowling oyuncusu Sneh Rana, kaleci Taniya Bhatia ve vurucu Harleen Deol, 29 Temmuz’da Birmingham’da başlayacak olan Commonwealth Games için Hindistan Kadınlar 15 kişilik kadrosuna dahil edildi.

Rana, Sri Lanka’da yakın zamanda sonuçlanan beyaz top serisinin bir parçası değildi. Taniya’ya gelince, Yastika Bhatia ile birlikte iki saklama seçeneğinden biri olarak dahil edildi.

İlginç bir şekilde, 24 yaşındaki Taniya, Mart 2020’de Melbourne’de Avustralya’ya karşı oynanan Dünya Kupası finalinden bu yana bir T20I maçı oynamadı. Harleen, Sri Lanka’ya karşı üç maçlık ODI serisinde yer aldı ancak T20I’lerin bir parçası değildi.

Takıma Harmanpreet Kaur liderlik edecek ve Smriti Mandhana yardımcı kaptan olarak görev yapacak. Üç yedek oyuncu olarak Richa Ghosh, Simran Bahadur ve Poonam Yadav seçildi.

Bu yılki Commonwealth Games (CWG 2022), kadın kriketinin yarışmadaki ilk başlangıcı olacak. T20I formatında oynanacak turnuvada sekiz takım yer alacak. Hindistan, Avustralya, Pakistan ve Barbados ile birlikte A Grubuna yerleştirildi.

Hindistan Kadınlar CWG 2022 kampanyalarına 29 Temmuz’da Avustralya’yı alarak başlayacaklar. Bir sonraki grup maçında 31 Temmuz’da ezeli rakipleri Pakistan ile karşılaşacaklar ve bunu 3 Ağustos’ta Barbados ile oynayacakları maç izleyecek.


Hindistan’ın CWG 2022 kadın kadrosu: Harmanpreet Kaur (ş), Smriti Mandhana (vc), Shafali Verma, Sabbhineni Meghana, Taniya Bhatia (hafta), Yastika Bhatia (hafta), Deepti Sharma, Rajeshari Gayakwad, Pooja Vastrakar, Meghna Singh, Renuka Thakur, Jemimah Yadrigues, Radha , Harleen Deol, Sneh Rana

Bekleyen oyuncular: Richa Ghosh, Simran Bahadur, Poonam Yadav


Hindistanlı kadınlar Sri Lanka’da başarılı bir beyaz top turu yaptı

Hindistanlı kadınlar, altı beyaz top maçının beşini kazanarak etkileyici bir Sri Lanka turu yaptı. Bir günlük maçta ev sahibini 3-0 yenmeden önce T20I serisinde Sri Lanka’yı 2-1 yendiler.

Hintli kaptan Harmanpreet, 92 sayı attığı ve bir küçük kapı talep ettiği için T20I serisinin Oyuncusu seçildi. ODI’ler için aynı ödülü alarak uzaklaştı, 119 koşu yaptı ve iki küçük kapı aldı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-sneh-rana-taniya-bhatia-return-india-women-s-squad-commonwealth-games-announced?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir