Skip Bayless, LA Lakers’ın Kyrie Irving için potansiyel takasını sorguluyor


LA Lakers ve Brooklyn Nets hayal kırıklığı yaratan sezonlar geçirdi. Lakers playofflarda başarısız olurken, Nets ilk turda Boston Celtics tarafından süpürüldü.

Her iki takım da derin playoff serilerinin favorisiydi, ancak işler onlar için yolunda gitmedi.

Skip Bayless geçtiğimiz günlerde Lakers ve Nets arasındaki potansiyel Davis-for-Irving takası hakkında tweet attı. Sadece Irving’in Los Angeles’ın uzun adamı kadar iyi olduğuna inanmıyor. Bayless yazdı:

“Lakers Kyrie’yi NASIL alacak? Anthony Davis için bir imza ve takasta mı? AD şimdi hayatta basketbol maçlarını kazanmaktan çok daha önemli şeylerin olduğuna inanan bir Kyrie’den daha değerli… Oyun kazanmak için yılda 50 milyon dolar istemiyorsanız harika.”

Lakers, Kyrie’yi NASIL alacak? Anthony Davis için bir imza ve takasta mı? AD şu anda hayatta basketbol maçlarını kazanmaktan çok daha önemli şeyler olduğuna inanan bir Kyrie’den daha değerli… Bu, maç kazanmak için yılda 50 milyon dolar istemiyorsanız harika bir şey.

Bayless, ateşli çekimleriyle tanınıyor, bu yüzden bu sürpriz değil. Ancak son kısımda kesinlikle haklı. Irving’in aşı olması gerekirdi, çünkü bu onun oynamasına izin verirdi.

Anthony Davis ve Kyrie Irving iki inanılmaz oyuncu, ancak ikisi de geçen sezon çok fazla yardım sağlayamadı. Davis Lakers formasıyla sadece 40 maçta forma giydi, Irving ise Nets formasıyla 29 maçta forma giydi.

Los Angeles ve Nets arasında, aralarında Anthony Davis ve Kyrie Irving’in de bulunduğu pek çok takas önerisi oldu. Ancak, gerçek piyasa değerlerini tahmin etmek zordur.

Kyrie Irving geçen sezon Brooklyn Nets ile çıktığı 29 maçta 27.4 sayı ortalaması tutturdu ve ligdeki en ölümcül şutörlerden biriydi. 3 sayılık atışlarının %41.8’ini çevirdi.

Anthony Davis ise muhteşemdi. %53,2 şut isabetiyle 23.2 sayı ortalaması tutturdu. Ayrıca maç başına 9.9 ribaund ve 2.3 blok kaydetti.

Ne yazık ki, ikisi de çok fazla maç kaçırdı, bu yüzden takımları başarıya ulaşamadı. Anthony Davis sakatlıkları nedeniyle maçları kaçırırken, Irving aşı olmayı reddetti.

Ne yazık ki takım için fedakarlık yapmayı reddetti ve bu yüzden bu kadar çok maçta oturmak zorunda kaldı. Ligin en iyi oyun kurucularından biri olduğu düşünüldüğünde, yokluğu Nets’i olumsuz etkiledi. Play-in turnuvasında playofflara kalmak zorunda kaldılar.

Lakers ve Nets arasında potansiyel bir takas

Kyrie Irving’i Anthony Davis ile takas etmek harika bir fikir olmasa da, işe yarayabilecek başka bir takas teklifi var. Bu ilk olarak Bill Simmons tarafından önerildi ve Russell Westbrook’un ticaretini içeriyor.

Ancak Lakers ve Nets’in birbirleriyle takası yerine üçüncü bir takım, Oklahoma City Thunder olacaktı.

Kevin Durant, Russell Westbrook, James Harden’ın Thunder’ı, 2012 NBA Finalleri’nde Heat tarafından geride bırakılan genç bir takımdı. Geçen yaz Oklahoma’da bir hafta geçirdim ve bunun Harden ve Durant için ne kadar büyük bir pişmanlık olduğunu öğrendim. Durant, GSW ile birden fazla kazandı. Kyrie Irving Cavs ile 1 kazandı.

Bu takas senaryosunda LA, Kyrie Irving’i alacak ve Anthony Davis’i tutacaktı. Zaten LeBron James ile de oynamış, çok ihtiyaç duyulan bir oyun kurucu alacaklardı.

Oklahoma City Thunder, memleketi kahramanı Russell Westbrook’u gelecekte birkaç draft hakkıyla birlikte geri alacaktı. Westbrook, kendisini seven taraftarların önünde daha az baskı altında oynayacaktı ve Thunder’ın rekabetçi olmasına yardımcı olabilirdi.

Son olarak, Brooklyn Nets, başka bir oyuncu almak için kullanabilecekleri büyük bir takas istisnası alacaktı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-skip-bayless-believes-la-lakers-anthony-davis-valuable-kyrie-irvingskips-bayless-believes-anthony-davis-valuable-kyrie-irving?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel