Sire Du Berlais, Liverpool Hurdle’daki Porter’ı katlar | Yarış HaberleriSire Du Berlais, Liverpool Hurdle'daki Porter'ı katlar | Yarış Haberleri

Sire Du Berlais, Aintree’deki JRL Group Liverpool Hurdle’da Stayers’ Hurdle şampiyonu Flooring Porter’ı yöneten şok etti.

Gordon Elliott ve Mark Walsh için 16-1’lik bir şans olan Sire Du Berlais, ikili Cheltenham Festivali galibi Flooring Porter’ın Danny Mullins’in ellerinde Birinci Sınıfta her şeyi yapmak için yola çıkmasıyla buna karşı çıktı.

Mullins, Flooring Porter’a eve koşmadan önce biraz nefes almadan önce erken bir avantaj sağladığından, herkes 11-8 favorisi için plan yapacak gibi görünüyordu.

Thyme Hill ve Molly Ollys Wishes ayak uydurmak için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar, ancak Flooring Porter tekme attığında devam edemedi ve Walsh’ın elindeki tek güvenilir rakip Sire Du Berlais’i bıraktı.

Flooring Porter biraz beceriksizce yere indi ve Mullins tarafından tekrar düzleştirilmek zorunda kaldı ve bu süreçte bir miktar ivme kaybetti.

Sire Du Berlais sonunda bu avantajı hesaba kattı ve bu süreçte Flooring Porter’ı hafifçe kontrol ederek raylara doğru sürüklenirken, sonunda eve dörtte üç oranında iyi geldi. Champ üçüncülüğü sürdürdü, 20 boyuna yenildi, Thomas Darby dördüncü oldu.

Elliott, “Zor biri. Cheltenham’daki Pertemps’te (11.) iyi koşacağını düşündük ama bu yarış onun için işe yaramadı.

“Bu harika ve bence uzun düzlük ona gerçekten yardımcı oldu, çünkü güzel bir ritme girdi ve harika sıçradı.

“Punchestown’u bilmiyorum, bugünün tadını çıkaracağız ve ne olacağını göreceğiz.

“Sanırım biraz sürpriz oldu ama içinde bulunduğumuz oyun bu. Daha iyi zeminin ona yardımcı olduğunu söyleyebilirim.”

Flooring Porter’ın antrenörü Gavin Cromwell, gelecek yılki Festival ve gündemde bir Stayers’ Hurdle hat-trick ile yenilgi konusunda felsefiydi.

“Başlangıçta ve ardından yarışın kendisinde biraz gazlı ve taze olduğunu düşündüm.

“Dövüldü, ama bu yarışıyor ve çizginin dörtte üçü gerideydi.

“Umarım onu ​​önümüzdeki sezon Stayers’ta başka bir çatlak için Cheltenham’a geri getirebiliriz.”

Champ, o vesileyle Flooring Porter tarafından dört boy dövülmüş olmasına rağmen, Cheltenham’dan bir sıra daha iyi bitirdi.

Antrenörü Nicky Henderson, “Adil bir yoldan geri döndü. İrlanda’ya (Punchestown) girdi ama görmemiz gerekecek” dedi.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12586276/sire-du-berlais-floors-porter-in-liverpool-hurdle

Yorum yapın