Sir Henry Cecil Stakes: Frankie Dettori ve John Gosden Newmarket’te kazanma yollarına geri döndü | Yarış HaberleriSir Henry Cecil Stakes: Frankie Dettori ve John Gosden Newmarket'te kazanma yollarına geri döndü | Yarış Haberleri

Frankie Dettori, Mighty Ulysses’e Edmondson Hall Avukatları Sir Henry Cecil Stakes’te zafere rehberlik ederken, Perşembe öğleden sonra Newmarket’te John ve Thady Gosden ile yeniden bir araya gelmesini kazandı.

İtalyan binici ve Clarehaven eğitim takımı arasındaki uzun süredir devam eden ortaklık, 51 yaşındaki oyuncunun Royal Ascot’taki sürüşlerinden bazılarıyla ilgili Gosden kıdemlisinin eleştirilerinin ardından bir “izinli” anlaşmayı kabul etmesiyle ortaya çıktı.

Bununla birlikte, madalyalı jokey, Kraliyet toplantısında St James’s Palace Stakes’te beşinci sırayı alan Ulysses’in oğlunda en iyisine geri döndü.

Dettori, erken aşamalarda 11-10’un favorisinin enerjisini korumak için çok uğraştı, çünkü tay ilk aşamalarda Monaadah ile kısa sürede anlaştı ve ardından binicisi iki uzun mesafeden meşgul olduğunda istekli bir tavır sergiledi.

Kısa bir süre sonra üçüncüsü, Andrew Balding’in Berkshire Shadow’unu kapatıyordu ve zaferi mühürlemek için son yarı yarıya hakimiyetini ileri sürdü.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12647729/frankie-dettori-and-john-gosden-back-to-winning-ways-at-newmarket

SMM Panel PDF Kitap indir