Sir Busker ekibi geziye adım atmayı keşfedecek | Yarış HaberleriSir Busker ekibi geziye adım atmayı keşfedecek | Yarış Haberleri

William Knight, istikrarlı bayrak taşıyıcısı Sir Busker’ın 23 Temmuz’da Sky Bet York Stakes’te sıraya girdiğinde seyahat seçeneklerini açabileceğini umuyor.

Altı yaşındaki oyuncu, iki yıl önce Ascot’ta Silver Royal Hunt Kupası’nı kazandı ve daha sonra gol atamamasına rağmen, Newmarket yöneticisi için bazı güzel yarışlarda yenilgiye uğradı.

Son beş koşusunun dördü, Meydan’da Jebel Hatta ve Dubai Turf’taki kredili yenilgiler de dahil olmak üzere Birinci Grup yarışlarında geldi.

Newbury’s Lockinge’de ve Queen Anne’de Royal Ascot’ta son iki startında Baaeed tarafından iyi bir şekilde tutulmuş olsa da Knight, dünyanın en iyi dereceli ata karşı son yarışında iyi koştuğunu düşünüyor.

Kennet Valley Thoroughbreds’in sahibi olduğu Sir Busker, Knavesmsire’de ilk kez dokuz furlong’un ötesine yarışmak için teklif verirken bakışlarını alçaltacak.

Knight, “Sir Busker yeterince iyi koştu. Sanırım o gün Ascot’ta o zemini yeterince hızlı buldu.

“York Stakes’ta York’ta onunla birlikte bir mil ve bir çeyrek deneyeceğiz.

“Meydan çevresinde bir mil ve bir (furlong) var, bu yüzden takdir edeceğini umuyoruz. Denemeye değer.”

Knight ayrıca, geçen Cumartesi Sandown’daki Coral Challenge’da Sinjaari’yi evine götürmek için bir çıngırakla bitirmeden önce yavaş yavaş adımını atan Checkandchallenge ile sezonun arka ucunda kazançlı potlar bekliyor.

Knight, “Thoughbred Stakes (29 Temmuz) için Goodwood’a gidiyor,” diye ekledi.

“Gine’de bir hayal kırıklığı olmasına rağmen (Coroebus’un 10 boy gerisindeyken), o gün net bir koşu alamadı, bu yüzden onu tekrar pistte görmek güzeldi. Bence o uygun bir at.

“Geçen gün, dört hafta sonra Goodwood’da İkinci Grup olan bir Kutlama Miline giriş hakkı verildi.

“Fransa’da potansiyel yarışlar var ve umarım sezonun ilerleyen saatlerinde Queen Elizabeth II Stakes (15 Ekim’de Ascot’ta) gibi yarışlara bakabileceğimiz kadar iyi olur.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12647435/sir-busker-team-to-explore-stepping-up-in-trip

SMM Panel PDF Kitap indir